Ambassadeur Marten Schalkwijk, die tevens voorzitter is van de Strategische Groep Olie- en Gasbeleid, pleit ervoor dat de overheid de olie-inkomsten die vanaf 2028 zullen binnenvloeien, verstandig besteedt. De werkgroep waarvan hij deel uitmaakt, heeft het rapport Suriname 2050 uitgebracht en aangeboden aan president Chan Santokhi.
ADVERTENTIE
De werkgroep gaat door, omdat een aantal mensen werkt aan het uitwerken van een plan voor de diverse sectoren. Of er na de verkiezingen een nieuwe regering komt, maakt weinig uit, meent Schalkwijk, omdat er een goede aanzet is gegeven om samen na te denken over hoe het land op duurzame wijze ontwikkeld moet worden.
In gesprek met Radio ABC stelt de wetenschapper dat dit voor Suriname de tweede grote kans is sinds de onafhankelijkheid. Ongeacht de uitslag van de verkiezingen zal er goed beleid gevoerd moeten worden, zodat Suriname optimaal kan profiteren van de olie-inkomsten.
De strategische groep heeft een bijdrage geleverd waarnaar gekeken moet worden. Het gaat om een groep technocraten die een duidelijk document heeft opgesteld. Het document betreft een tussentijds verslag en zal ertoe leiden dat via de vele discussies een finaal document tot stand komt dat voor iedereen beschikbaar zal zijn.
Schalkwijk benadrukt dat, ongeacht het beleid, er hard gewerkt moet worden en dat mensen niet moeten denken dat ze slapend een betere toekomst zullen hebben.
- Grafruiming tussen wet en praktijk (2): ‘Schoonmaken van gr…..
- Post-masteropleiding Wetgeving van de AdeKUS geaccrediteerd..
- GBB organiseert workshop voor bescherming jaguars in Surina…..
- Brand Henck Arronstraat: Vier panden in de as, oproep tot o…..
- Sapoen: ‘Alles voor Suriname, niet voor verdeeldheid&…..
- Werkgroep Ephraimszegen geïnstalleerd om buurtproblemen aan…..
- Alleyne ingenomen met bescherming consument in nieuw Burger…..
- President Santokhi installeert commissie voor modernisering…..
- Bromfietser komt om het leven na ongeval op Brownsweg..
- Van SRD 2000 naar SRD 11.660: de echte impact van inflatie …..
- Uruguayaanse oud president José Mujica overleden..
- Parlementsvoorzitter Bee: ‘We hebben doelen gesteld en die …..
- Meten is miljoenen waard: Suriname zet volgende stap in man…..
- Geslaagde eerste editie Sranan Lobi Dey..
- LEUGENS EN MISLEIDING..
- Sol Suriname wijst valse beschuldigingen van de hand..
- Het blijft nog even regenen..
- Financiën reageert op beschuldigingen betreffende SOL Surin…..
- Brit die vastzat voor moord na 38 jaar vrijgesproken..
- Rita S Mungra (62) Haarlem 10-5-2025..
- Sjerita Urmia Williams (70) Paramaribo 9-5-2025..