Ambassadeur Marten Schalkwijk, die tevens voorzitter is van de Strategische Groep Olie- en Gasbeleid, pleit ervoor dat de overheid de olie-inkomsten die vanaf 2028 zullen binnenvloeien, verstandig besteedt. De werkgroep waarvan hij deel uitmaakt, heeft het rapport Suriname 2050 uitgebracht en aangeboden aan president Chan Santokhi.
ADVERTENTIE
De werkgroep gaat door, omdat een aantal mensen werkt aan het uitwerken van een plan voor de diverse sectoren. Of er na de verkiezingen een nieuwe regering komt, maakt weinig uit, meent Schalkwijk, omdat er een goede aanzet is gegeven om samen na te denken over hoe het land op duurzame wijze ontwikkeld moet worden.
In gesprek met Radio ABC stelt de wetenschapper dat dit voor Suriname de tweede grote kans is sinds de onafhankelijkheid. Ongeacht de uitslag van de verkiezingen zal er goed beleid gevoerd moeten worden, zodat Suriname optimaal kan profiteren van de olie-inkomsten.
De strategische groep heeft een bijdrage geleverd waarnaar gekeken moet worden. Het gaat om een groep technocraten die een duidelijk document heeft opgesteld. Het document betreft een tussentijds verslag en zal ertoe leiden dat via de vele discussies een finaal document tot stand komt dat voor iedereen beschikbaar zal zijn.
Schalkwijk benadrukt dat, ongeacht het beleid, er hard gewerkt moet worden en dat mensen niet moeten denken dat ze slapend een betere toekomst zullen hebben.
- DSB keert na negen jaar weer dividend uit..
- Taxiën door de politiek: “We willen gewoon rust in on…..
- Donald Trump draait duimschroeven aan voor Harvard: geen in…..
- Carlo Emiel Young-Afat (94) Paramaribo, Suriname 20-5-2025..
- Elvis Johan Herman ( Ella) Mijnals (65) Amsterdam 20-5-20…..
- Nieuw lid beëdigd to plaatsvervanger van het Hof van Justit…..
- Basketbaltopper SCVU-De Arend afgebroken ter voorkoming esc…..
- Koendjbiharie: “Ik houd me niet aan partijdiscipline als da…..
- Rapar ziet af van live-show met president Santokhi als gast..
- REQUEST FOR EXPRESSION OF INTEREST – SELECTION OF INDIVIDUA…..
- Mededeling – Geen printversie Dagblad Suriname op vrijdag …..
- Hof van Justitie stelt Stichting Wan Okasi in het gelijk..
- Wan Okasi wint ook in hoger beroep: artikel 27 Kiesbesluit …..
- Riskant spel van regering: De financiële boobytrap van de R…..
- Xaviera Jessurun vertrekt met minister Ramdin naar OAS als …..
- Michael Ashwin Adhin: “Onderwijs is de sleutel tot vrijheid…..
- Leiding Biza informeert Caricom-missie over verkiezingsproc…..
- DSB keert SRD 200 miljoen dividend uit na winst van SRD 698…..
- Eén gewonde bij schietincident Wakibasu 1..
- Marjory Sanches beëdigd tot lid plaatsvervanger van Hof van…..
- Actie bij Medische Zending: personeel eist uitbetaling toeg…..