SBM Offshore verwacht in de loop van 2025, drie grote Floating Production Storage and Offloading (FPSO’s) installaties operationeel te maken, met de Almirante Tamandaré al in productie en de Alexandre de Gusmão en ONE GUYANA, op schema voor eerste olie dit jaar. Dat bevestigde CEO Øivind Tangen in de kwartaalactualisatie over het eerste kwartaal van 2025.
Volgens Tangen heeft FPSO Almirante Tamandaré, in februari al de eerste olie geleverd en is het vaartuig nu formeel in gebruik. FPSO Alexandre de Gusmão, die in maart in Brazilië arriveerde, wordt rond het midden van het jaar in productie genomen. De installatie en koppeling zijn inmiddels afgerond. FPSO ONE GUYANA is veilig aangekomen in Guyana en zal naar verwachting, in het derde kwartaal operationeel worden. De installatiecampagne is in volle gang.
De projecten benadrukken volgens Tangen, de operationele kracht van het bedrijf.
“Onze prestaties in het eerste kwartaal tonen de veerkracht van ons bedrijfsmodel”, zei hij. SBM Offshore verwacht tegen het einde van 2025, een ‘near-zero emission’ FPSO klaar te hebben voor de markt.
De Directional omzet van SBM Offshore steeg in het eerste kwartaal met 27 procent tot 1,1 miljard dollar ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. De Turnkey-omzet verdubbelde bijna naar 627 miljoen dollar, mede dankzij de voortgang op FPSO GranMorgu (voor Suriname) en FPSO Jaguar. De romp van FPSO Jaguar is inmiddels geleverd, terwijl de bovenzijde in aanbouw is. Eerste olie van dat project wordt in 2027 verwacht.
De Directional Lease & Operate-omzet daalde tot 476 miljoen dollar, voornamelijk vanwege de verkoop van FPSO’s Prosperity en Liza Destiny eind 2024. Deze da-ling werd gedeeltelijk gecompenseerd door de toevoeging van FPSO Almirante Tamandaré aan de vloot.
SBM Offshore rapporteerde een Directional backlog van 35,1 miljard dollar, grotendeels onderbouwd door vaste contracten met zogeheten ‘premium clients’ en met inflatiebescherming. Het bedrijf verwacht hieruit 9,5 miljard dollar aan inkomsten te genereren en voorspelt een minimum kas-uitkering van 1,7 miljard dollar aan aandeelhouders tot 2030.
In april rondde SBM Offshore een sale-and-leasebacktransactie af van 400 miljoen dollar voor FPSO Cidade de Paraty en verhoogde het zijn kredietfaciliteit tot 1,1 miljard dollar.
Tangen besloot: “Onze strategie werkt. Wij leveren waarde via onze oceaaninfrastructuur en onze mensen, en dat betaalt zich uit.” SBM Offshore is verantwoordelijk voor het ontwerp, de bouw en het beheer van meerdere FPSO’s in Guyana, waaronder de Liza Destiny, Liza Unity en Prosperity. Het bedrijf bouwt momenteel ook FPSO ONE GUYANA en FPSO Jaguar voor toekomstige projecten in het Stabroekblok van ExxonMobil. Naast de technische operaties, investeert SBM ook in gemeenschapsontwikkeling in Guyana, met projecten die een blijvende impact hebben op de lokale economieën.
The post SBM Offshore: Eén FPSO in productie, twee op schema voor eerste olie ..
- Jongen (19) komt aangifte doen bij politie Nieuw Nickerie e…..
- Directeur Anton Residaschool: ‘Zo hoort een school eruit te…..
- WHO-lidstaten keuren pandemie-akkoord goed, VS afwezig..
- Man slaat zijn moeder met ijzeren voorwerp..
- Aannemer stopt renovatie werkzaamheden SEH vanwege achterst…..
- Justitieel Interventie Team vernietigt illegaal landingsbaa…..
- Bijna onethische propaganda..
- Santokhi: “We hebben veel tijd verloren in huidige coalitie…..
- Stichting Spoedeisende Hulp bij Kinderen verzorgt traininge…..
- JIT vernietigt illegale landingsbaan in Sipaliwini..
- Landbouwers Coronie blokkeren weg: Zijn de loze beloften za…..
- Training ‘Basisvaardigheden Ondernemerschap’ van start in P…..
- OM renoveert cellenhuis politiebureau Munder..
- Rechter wijst vandaag vonnis in rechtszaak Wan Okasi tegen …..
- Vluchtnummer: 50 2505..
- Illegale landingsbaan in Sipaliwini vernietigd door Justit…..
- Gemengd team treedt op tegen ordeverstoorders Wilhelminastr…..
- Frankrijk wil zwaarbeveiligde gevangenis bouwen in Frans- G…..
- Vouchers Food Basket om kwetsbare huishoudens te ondersteun…..
- Landbouwers Coronie in actie..
- Suriname en Guyana zetten in op duurzame samenwerking..