De Stichting voor Bosbeheer en Bostoezicht (SBB) heeft een presentatie gehouden voor scholieren van de Algemene Middelbare School (AMS). Aan hen werd uitgelegd hoe de monitoring van de Surinaamse bossen wordt uitgevoerd en hoe het percentage van ontbossing wordt bepaald door het Satelliet Land Monitoringssysteem (SLMS-team), dat valt binnen de afdeling Onderzoek en Ontwikkeling van SBB.
Naast de bepaling van de Co2 uitstoot, was een ander belangrijk punt dat het percentage bos gestaag afneemt met 0,06 procent per jaar bij normaal bosgebruik. Duurzame bosbouw is niet de veroorzaker van ontbossing; echter draagt dit wel bij aan degradatie van het bos. Aan de scholieren werd aangegeven dat bij het toepassen van duurzame bossbouwtechnieken, het bos uit zichzelf kan regenereren.
Het SLMS in Suriname is een essentieel onderdeel van het Nationale Bosmonitoringssysteem (NFMS), dat gericht is op het volgen van veranderingen in de bosbedekking en het bevorderen van duurzaam bosbeheer. Dit systeem maakt gebruik van geavanceerde technologieën om cruciale gegevens te verzamelen die bijdragen aan een betere bescherming van de natuurlijke hulpbronnen van Suriname.
Het SLMS werd in 2012 geïntroduceerd en wordt door de SBB beheerd. Het systeem maakt gebruik van waarnemingen vanuit afstand satellietbeelden) om jaarlijkse kaarten van ontbossing te produceren en biedt inzicht in gebieden die het grootste bosverlies vertonen.
Aangegeven werd dat om de toegang tot bos gerelateerde informatie het Gonini geo-portaal is ontwikkeld, dat geografische gegevens over landbedekking biedt. Dit platform is toegankelijk via www.gonini.org, en maakt het mogelijk om verschillende kaarten en datasets van de Surinaamse bossen te verkennen. De statistieken staan op het statistische platform KOPI, toegankelijk via https://kopi.sbb.sr.
Het bezoek aan de AMS is in het kader van een serie bezoeken aan enkele vwo-scholen die de komende tijd zullen plaatvinden. Op deze manier wil de SBB scholieren motiveren om bosbouw of bosbouw gerelateerde richtingen te kiezen. Onderwijsinstellingen kunnen contact opnemen met de afdeling Communicatie op e-mailadres communiatie@sbb.sr.
- Politie Regio West extra alert tijdens Paasweekend..
- Speciale goede vrijdag Dienst van de universele Kerk..
- Errol Glenn Snijders..
- Nurmohamed: “Stem verstandig als u droog wilt blijven”..
- Drone video: Brand Henck Arronstraat verwoest meerdere pand…..
- Video: Brand Henck Arronstraat verwoest meerdere panden..
- CARICOM Youth Ambassadors organiseren inspirerend Youth Emp…..
- Grote paniek bij seniorenburgers Jessurunstraat door felle …..
- Parijem Trees Mahmoed..
- Jetty Mathurin acteert in internationale Spaanse film..
- NDP haalt bakzeil in kortgeding tegen president en hoofdste…..
- Troosteloze blik verwoestende brand Henck Arronstraat..
- Wegomlegging i.v.m brand aan de Henck Arronstraat..
- Verwoestende brand in historisch Paramaribo: SGES roept op …..
- Kluis SMJ Beverages geplunderd, wachter gekneveld..
- SGES: diepe verslagenheid na brand binnenstad..
- Brekebeen Nurmohamed..
- Regeringsraad geeft goedkeuring aan SRD 1500 voor ambtenare…..
- Meerdere historische panden in lichterlaaie aan de Henck Ar…..
- BREAKING – Update – Brand aan de Henck Arronstraat..
- Breaking: Grote brand aan Henck Arronstraat; ministerie en …..