door
PARAMARIBO — De directie van de Stichting Bosbeheer en Bostoezicht (SBB) is een onderzoek gestart naar ernstige misstanden bij het bedrijf die zich in 2024 zouden hebben voorgedaan. Dit blijkt uit een brief van algemeen-directeur Ruben Ravenberg aan Meredith Vitolie, voorzitter van het stichtingsbestuur dat toezicht houdt op het staatsbedrijf. Het zijn, aldus de directeur “regelmatig terugkerende, onacceptabele constateringen bij de rondhoutexport, die overduidelijk in samenspraak” met een lokaal houtexportbedrijf zijn uitgevoerd.Ravenberg meldt dat hij de onregelmatigheden op het spoor kwam nadat de directeur van het desbetreffend bedrijf hem persoonlijk had benaderd. Hem werd op 10 februari jongstleden door het houtbedrijf toestemming gevraagd om hout tot 21.00 uur over de weg te vervoeren. Dit verzoek werd “resoluut” afgewezen, omdat het wettelijk verboden is. Volgens de Boswet is transport van bosproducten op de openbare weg tussen 19.00 uur en 06.30 uur niet toegestaan. De SBB-topman heeft de onderneming verwezen naar de districtscimmissaris, de korpschef en/of de procureur-generaal om ontheffing aan te vragen, omdat de directie van SBB geen bevoegdheid heeft om ontheffingen te geven.
‘Het lijkt erop dat er kartelvorming heeft plaatsgevonden binnen de afdeling Export’
Uit hun tegenreactie bleek dat het vroeger wel mogelijk was, maar nu niet meer. “Ik heb gelijk informatie gevraagd over de verschepingen in 2024. De resultaten waren niet mals en werden ondersteund door de nodige vervoersbiljetten”, schrijft Ravenberg aan het stichtingsbestuur. Aan de brief hechtte hij een overzicht van februari tot en met oktober van de verboden tijdstippen waarop houtblokken naar de haven van Kuldipsingh zijn vervoerd voor export.
Kartelvorming
Ravenberg heeft de twee coördinatoren van de afdeling Bootlading om uitleg gevraagd over deze praktijken. “Het lijkt erop dat er kartelvorming heeft plaatsgevonden binnen de afdeling Export. Deze twee heren zullen schriftelijk om een verweer worden gevraagd. De gewezen leiding van de afdeling Export zal zich ook moeten verweren”, aldus de algemeen-directeur. “Het moet wel duidelijk zijn dat de genoemde zaken niet met de mantel der liefde bedekt kunnen worden, want het zijn ernstige onacceptabele overtredingen”, staat verder in de brief. Ravenberg benadrukt dat het onderzoek wordt voortgezet bij de afdelingen Export, Interne Controle, Financiële Zaken en Personele Zaken.-.
- Jagdeo: Guyana benut alle diplomatieke kanalen in grensgesc…..
- (Bertus) Delano Romeo Marengo (61) Rotterdam 26-2-2025..
- John Nevill Blijd (61) Amsterdam 2-3-2025..
- Canada: Mark Carney wint race om Trudeau op te volgen..
- Vlaamse delegatie presenteert VIKAP project aan dc Nickerie..
- “Alle drie krijgsmachten zullen versterkt worden”..
- Onnodige sirenes, oftewel de zoete smaak van macht..
- Yellow Birds-captain Emanuels: ‘Verlies Schakel de Flora is…..
- Voorzitter SPA: ‘Onze samenwerking betekent geen andere Nie…..
- NPS niet blij met huidige positie van de burgers..
- Rusland: NPS aan het begin van een nieuwe glorie..
- Column: Borrelpraat no. 862..
- VHP Rijnmond debat en discussie middag in Gouda..
- President juicht verzoeningsdienst Platform Inheemse Christ…..
- Atalanta Gooit Titelstrijd Open na Zege op Juventus..
- Laatste Transfernieuws en Geruchten: Man City, Bayern Strij…..
- Napoli Houdt Druk op Serie A-Leider Inter met Overwinning o…..
- Vrouwen uit alle hoeken van Suriname geëerd voor hun onmisk…..
- Bouwstenen voor duurzame en welvarende toekomst..
- VHP Rijnmond brengt diaspora en Suriname samen tijdens deba…..
- DE KRACHT VAN EEN KRITISCHE BURGER..