Voormalig minister Saskia Walden heeft op 20 mei officieel haar lidmaatschap van de Vooruitstrevende Hervormingspartij (VHP) beëindigd. In een brief aan de secretaris van de VHP, Ganeshkoemar Kandhai, geeft Walden aan haar lidmaatschap te beëindigen vanwege onvoldoende inzet binnen de partij tegen racisme en corruptie.
ADVERTENTIE
Walden benadrukt in haar schrijven dat eerlijkheid en gelijkheid essentieel zijn voor goed bestuur, wat cruciaal is voor duurzame sociaaleconomische ontwikkeling voor alle Surinamers, ongeacht etniciteit, religie, gender of politieke voorkeur. Zij constateert echter dat er binnen invloedrijke geledingen van de VHP onvoldoende animo is om racisme en corruptie structureel aan te pakken, en merkt op dat deze houding sinds haar eerdere waarschuwingen niet is verbeterd.
Daarnaast verwijst Walden naar haar eerdere aftreden als minister van Economische Zaken, waarbij ze drie belangrijke redenen noemt: grote beleidsverschillen over de aanpak van inflatie, bewust gecreëerde obstakels binnen beleidsuitvoerende organen zoals het fonds voor Kleine- en Middelgrote Ondernemers (KMO-fonds) en de Economische Controledienst (ECD), en een gebrek aan politieke steun en samenwerking die noodzakelijk zijn voor het vervullen van het ministersambt.
Walden sluit haar brief af met dankbaarheid richting de VHP voor het politieke bewustzijn dat zij gedurende haar lidmaatschap heeft opgedaan.
- President Santokhi opent 45e Lions District Convention in S…..
- Artiesten moeten first time voters aanmoedigen te gaan stem…..
- Black voert vrouw van collega onder valse voorwendsels weg..
- Burgers kleden zich ten onrechte als militair – OPTSU eist …..
- Getuige strafzaak politieagenten Pikin Saron weer niet vers…..
- Werknemersbond en Security Alliance liggen met elkaar overh…..
- Misvattingen rond het presidentskandidaatschap binnen de ND…..
- DA’91: ‘Onderwijs sleutel tot ontwikkeling Suriname’..
- Verontrustend en afkeurenswaardig: OPTSU-propagandist aange…..
- Kabinet Santokhi heeft financiële val gelegd voor volgende …..
- OBBS legt schoolvervoer per direct stil: Financiële problem…..
- Boosterstation duurzame oplossing voor waterdrukproblemen..
- Brunswijk waarschuwt electoraat voor verkoop van stemkaarte…..
- ABOP sluit samenwerking met geen enkele partij uit..
- RVI, rechtvaardige intentie vereist rechtsstatelijke verank…..
- Drukproces definitieve RR-stembiljetten gestart..
- Staatsolie boekt omzet van US$ 735 miljoen in boekjaar 2024..
- CAMOUFLAGEMARS..
- President geeft startsein verharden Gangaram Pandayweg..
- Ook vandaag wat verkoeling in de middag..
- Staatsolie draagt US$ 384 miljoen bij aan staatskas in 2024..