Voormalig minister Saskia Walden heeft op 20 mei officieel haar lidmaatschap van de Vooruitstrevende Hervormingspartij (VHP) beëindigd. In een brief aan de secretaris van de VHP, Ganeshkoemar Kandhai, geeft Walden aan haar lidmaatschap te beëindigen vanwege onvoldoende inzet binnen de partij tegen racisme en corruptie.
ADVERTENTIE
Walden benadrukt in haar schrijven dat eerlijkheid en gelijkheid essentieel zijn voor goed bestuur, wat cruciaal is voor duurzame sociaaleconomische ontwikkeling voor alle Surinamers, ongeacht etniciteit, religie, gender of politieke voorkeur. Zij constateert echter dat er binnen invloedrijke geledingen van de VHP onvoldoende animo is om racisme en corruptie structureel aan te pakken, en merkt op dat deze houding sinds haar eerdere waarschuwingen niet is verbeterd.
Daarnaast verwijst Walden naar haar eerdere aftreden als minister van Economische Zaken, waarbij ze drie belangrijke redenen noemt: grote beleidsverschillen over de aanpak van inflatie, bewust gecreëerde obstakels binnen beleidsuitvoerende organen zoals het fonds voor Kleine- en Middelgrote Ondernemers (KMO-fonds) en de Economische Controledienst (ECD), en een gebrek aan politieke steun en samenwerking die noodzakelijk zijn voor het vervullen van het ministersambt.
Walden sluit haar brief af met dankbaarheid richting de VHP voor het politieke bewustzijn dat zij gedurende haar lidmaatschap heeft opgedaan.
- ‘Huidig monumentenbeleid versnipperd’..
- Innovatieve financiering voor de overheidsbegroting: DNL’s …..
- Emelina Eleonora Zwennicker (94) Paramaribo 12-5-2025..
- Taxiën door de politiek: Boyke’s dubbele job: ambtena…..
- Nieuwe MZ-polikliniek op Soekoenale opgeleverd..
- Opsporing militair Giavero Orveo Dors..
- Ivan Fernald: “Suriname verdient beleid dat mensen echt uit…..
- Volleybalsters Yelyco 4 houden seizoen levend na enerverend…..
- Extra beveiling hoofdstembureau Paramaribo in NIS..
- Parbo introduceert nieuw verpakkingsdesign..
- Woningnood blijft ondanks veel beloftes..
- Onderminister Ramsukul luidt noodklok over kartelvorming bi…..
- EAS lanceert toekomstgericht Elektriciteitssectorplan..
- India schenkt ICT-lokaal aan Natin..
- AOV’ers krijgen deze maand extra uitkering van SRD 2.100..
- Zeventien kandidaten officieel gecertificeerd als corruptie…..
- President Santokhi trapt jubileumjaar Parbo af met speciale…..
- Regering lanceert bouwprojecten via PPP..
- Rechter stelt schikking voor in zaak-Wan Okasi..
- Nepagent gearresteerd na oplichting jongeren..
- Ondro-osso trekker Rafael Lutchman zal zich ongeacht verkie…..