Raymond Sapoen, politiek leider van de Hervorming en Vernieuwingsbeweging (HVB) en tevens NDP-assembleelid, stelt dat hij geen andere keus heeft dan de regering kritisch te blijven volgen. Waar fouten zijn gemaakt, moeten er volgens hem correcties komen. Daarnaast wil hij zich sterk maken voor het initiëren van wetgeving in het belang van het land.
Op dit moment beschouwt hij de behandeling van de begroting voor dienstjaar 2025 als een hoge prioriteit. Volgens Sapoen mag het niet zo zijn dat de coalitiefracties in het parlement de regering steeds naar de mond praten. Een kritische houding is noodzakelijk, benadrukt hij.
In gesprek met Radio ABC geeft de politicus aan dat ook andere belangrijke wetten de nodige aandacht verdienen, zoals de Wet op Openbaar Bestuur, de Wet op de Nationale Ombudsman en de Wet op het Recht van Enquête.
Met betrekking tot de begroting wijst de HVB-topper — wiens partij bij de afgelopen verkiezingen met de NDP in zee is gegaan — erop dat Suriname al jaren kampt met een structureel tekort. Daarom vindt hij het van groot belang dat er wordt bezuinigd, zodat de overheidsuitgaven binnen de perken blijven.
“Er mag niet meer worden uitgegeven dan het land verdient,” aldus Sapoen. Volgens hem ligt hier een belangrijke taak voor het parlement.
- Fysieke registratie Royalty’s voor iedereen afgesloten..
- Vorige regering stopte slechts het bloeden..
- Tsang: Dossiers OWRO worden klaargemaakt voor OM.
- Regering en STINASU laten Bronsberg bewust achteruit gaan v…..
- Impact Academy wil Surinaams onderwijslandschap hervormen: …..
- Sport en jeugd centraal in vernieuwd beleid.
- Staatsinkomsten moeten veel beter georganiseerd worden..
- Passagier steelt geld en buskaartenhouder..
- Suriname ontvangt lab-apparatuur voor strijd tegen antibiot…..
- Militairen en politieagenten ronden training Frans en Haïti…..
- Taaltraining versterkt samenwerking met Haïti en Frankrijk.
- Sapoen blijft kritisch in coalitie..
- Stijgende voedselprijzen in Caribisch gebied, Suriname guns…..
- Journalisten krijgen training straf- en verkeersrecht van O…..
- Noersalim maakt inventarisatie op LVV; overdracht was op A4..
- Regering bezorgd over financiële situatie: ‘Gelden moeten b…..
- Record: negende bekertitel voor Robinhood, Presidents Cup i…..
- OM vraagt GVO aan: Zaak-Gooding na 35 jaar in nieuwe fase.
- Twijfels over functioneren noodaggregaat Albina: Neus hekel…..
- OM: Vordering gerechtelijk vooronderzoek zaak-Gooding inged…..
- President Simons kritisch op hoge kosten energievoorziening..