De Stichting Arbeidsmobilisatie en Ontwikkeling (SAO) heeft officieel het startsein gegeven voor het jubileumjaar ter gelegenheid van haar 45-jarig bestaan. In aanloop naar deze mijlpaal op 20 mei 2026 gevierd organiseerde de SAO op 19 juni 2025 een Gezondheidsdag in het Vakopleidingencentrum 2, met als doel haar verpleegassistententraining aan te prijzen.
Bij deze gelegenheid heeft minister Steven Mac Andrew van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken symbolisch de een nieuwe ruimte voor de training van verpleegassistent geopend. De bewindsman prees de rol van de instelling in het opleiden van vakmensen, in het bijzonder in de gezondheidssector.
SAO-directeur Joyce Lapar zegt dat er ook gewerkt is aan het in orde maken van de lesruimten. Zij benadrukte het belang van structurele financiering. Hoewel de opleidingen toegankelijk zijn – met een cursusbijdrage van slechts SRD 200 per maand – dekt dit lang niet de kosten van verbruiksmaterialen.
Tijdens de dag gaven stagiairs een EHBO-demonstratie, een vast onderdeel van hun opleiding, waarmee het belang van praktische vaardigheden werd onderstreept. SAO biedt deze training als onderdeel van haar brede scala aan vakopleidingen, waaronder bouw, lassen, ICT, automontage, textiele werkvormen, en meer.
Het vakopleidingscentrum heeft de afgelopen jaren met succes samengewerkt met organisaties zoals Staatsolie, het Bureau Gemeenschapsprojecten en UNDP om faciliteiten te verbeteren en de aansluiting met de arbeidsmarkt te versterken. Deze projecten hebben tastbare resultaten opgeleverd.
- Dashboard verkiezingen scoort, minder dan 1% verschil met C…..
- Bigi Boy triomfeert bij Dirty Boxing-debuut en krijgt nieuw…..
- 597Netwerken presenteert: ‘De Vijf VolksVragen’ voor minist…..
- BESCHOUWING — Met de omstreden missives is volgens de reger…..
- Jairzinho Rozenstruik wint overtuigend zijn eerste Dirty Bo…..
- OKB verklaart verkiezingsuitslag mogelijk binnen een week b…..
- DSB faciliteert handel in Staatsolie-obligaties via DCSX en…..
- Pilot’s Final Call: ‘Mayday… Losing Power…..
- Gokken..
- 597Netwerken stelt toets: Vijf vragen vóór je minister word…..
- “Wij zijn Surinamers”: Boeroe-nazaten blikken terug en voor…..
- Nationale herdenking 180 jaar vestiging Boeroes in Saramacc…..
- ROYALTY’S VOOR NIEMAND..
- Santokhi krijgt stank voor dank voor de geheime afspraken m…..
- Zoektocht naar Surinaams-Javaanse familiegeschiedenis tot l…..
- Grote reisfraudezaak Comfort Travel: tientallen slachtoffer…..
- 597Netwerken presenteert vijf toetsingsvragen voor aanstaan…..
- Diverse activiteiten rond 180 jaar vestiging Nederlandse bo…..
- Julien Ignacio geeft migranten een stem in ‘Goudjakhals…..
- Slapende man in Wanica ruw wakker geslagen en beroofd..
- Save SU Collectief pleit voor behoud ministerie van Ruimtel…..