De Stichting Arbeidsmobilisatie en Ontwikkeling (SAO) heeft officieel het startsein gegeven voor het jubileumjaar ter gelegenheid van haar 45-jarig bestaan. In aanloop naar deze mijlpaal op 20 mei 2026 gevierd organiseerde de SAO op 19 juni 2025 een Gezondheidsdag in het Vakopleidingencentrum 2, met als doel haar verpleegassistententraining aan te prijzen.
Bij deze gelegenheid heeft minister Steven Mac Andrew van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken symbolisch de een nieuwe ruimte voor de training van verpleegassistent geopend. De bewindsman prees de rol van de instelling in het opleiden van vakmensen, in het bijzonder in de gezondheidssector.
SAO-directeur Joyce Lapar zegt dat er ook gewerkt is aan het in orde maken van de lesruimten. Zij benadrukte het belang van structurele financiering. Hoewel de opleidingen toegankelijk zijn – met een cursusbijdrage van slechts SRD 200 per maand – dekt dit lang niet de kosten van verbruiksmaterialen.
Tijdens de dag gaven stagiairs een EHBO-demonstratie, een vast onderdeel van hun opleiding, waarmee het belang van praktische vaardigheden werd onderstreept. SAO biedt deze training als onderdeel van haar brede scala aan vakopleidingen, waaronder bouw, lassen, ICT, automontage, textiele werkvormen, en meer.
Het vakopleidingscentrum heeft de afgelopen jaren met succes samengewerkt met organisaties zoals Staatsolie, het Bureau Gemeenschapsprojecten en UNDP om faciliteiten te verbeteren en de aansluiting met de arbeidsmarkt te versterken. Deze projecten hebben tastbare resultaten opgeleverd.
- Gewapende overval in Balingsula..
- Slachtoffer kritiek na gewapende overval Balingsula..
- Wan Okasi-voorzitter Koendjbiharie: “Nieuwe regering moet g…..
- President en vicepresident Suriname worden gekozen op 6 jul…..
- Verkiezing president en vicepresident op 6 juli..
- Vijftien jaar cel voor doden van Rishi Parmesar in Suriname..
- Adelante organiseert twee in één U16-meisjes basketbalactiv…..
- Geen goedkope, maar wel lichte zetels..
- Santokhi feliciteert NDP en overlegt met Simons over soepel…..
- PUINZOOI..
- Acht ministers uit kabinet-Santokhi/Brunswijk beëdigd tot a…..
- Ramsaran: “PL-beleid moet garanderen dat niemand achterblij…..
- Santokhi roept nieuw parlement op tot samenwerking en recht…..
- Gewapende overval in Balingsula: daders nog voortvluchtig..
- Man maakt zich schuldig aan huisvredebreuk en diefstal: ver…..
- Business Talk: ‘Olie en gas brengen veel kansen, maar ook v…..
- Wang pleit voor versterking van productie en ondernemerscha…..
- Vandaag veel onweersbuien..
- Duo op heterdaad betrapt bij diefstal gascilinders..
- Herdenkingsmonument Nieuw Nickerie in gebruik genomen..
- Koi Carper wint eerste finale rematch van De Arend..