PARAMARIBO — De feestelijke gezondheidsdag die de Stichting Arbeidsmobilisatie en Ontwikkeling (SAO) donderdag heeft georganiseerd in verband met haar 45-jarig bestaan stond donderdag in het teken de verpleegassistententraining. “Deze gezondheidsdag toont niet alleen wat onze studenten kunnen, maar benadrukt ook het belang van de training verpleegassistent”, benadrukte SAO-directeur Joyce Lapar.
De aanwezigen kregen gezonde snacks als fruithapjes, terwijl er ook presentaties waren over mentale en lichamelijke gezondheid. Stagiaires gaven een EHBO-demonstratie, een vast onderdeel van hun opleiding, waarmee het belang van praktische vaardigheden werd onderstreept. SAO biedt deze training als onderdeel van haar brede scala aan vakopleidingen, waaronder bouw, lassen, ICT, automontage en textiele werkvormen. Ze zet zich voortdurend in voor kwalitatief vakonderwijs in Suriname.
“Niet iedereen hoeft professor te worden. We moeten ook ruimte en middelen bieden aan hen die met hun handen willen werken”SAO-directeur Joyce Lapar
Minister Steven Mac Andrew van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken verrichtte de symbolische opening van de nieuwe ruimte voor de training tot verpleegassistent op het Vakopleidingscentrum 2 aan de Gravenberchstraat. Lapar zei dat er bewust is gewerkt aan het in orde maken van de lesruimten. “De omgeving waarin je leert, moet je inspireren. Daarom hebben we ook gewerkt aan het opknappen van onze faciliteiten.”
Structurele financiering
Met de gezondheidsdag werd donderdag officieel het startsein gegeven voor het jubileumjaar van de SAO. De mijlpaal wordt op 20 mei 2026 herdacht. Mac Andrew prees de rol van de instelling in het opleiden van vakmensen, in het bijzonder voor de gezondheidssector. “Instellingen als SAO zijn cruciaal voor onze arbeidsmarkt. Zij zorgen ervoor dat jongeren en volwassenen met praktische vaardigheden aan de slag kunnen, wat direct bijdraagt aan de sociaaleconomische ontwikkeling van Suriname.”
Lapar benadrukte het belang van structurele financiering. Immers, met een cursusbijdrage van slechts SRD 200 per maand, worden de kosten van verbruiksmaterialen lang niet gedekt. “Het is belangrijk dat de waardering voor vaktraining zich ook vertaalt in investeringen. Niet iedereen hoeft professor te worden. We moeten ook ruimte en middelen bieden aan hen die met hun handen willen werken”, aldus de SAO-directeur.
Het vakopleidingscentrum heeft de afgelopen jaren met succes samengewerkt met organisaties als Staatsolie, het Bureau Gemeenschapsprojecten en het United Nations Development Programme (UNDP), onder meer binnen het project Wroko fu Mek Moni, om faciliteiten te verbeteren en de aansluiting met de arbeidsmarkt te versterken. Deze projecten hebben tastbare resultaten opgeleverd, waaronder het trainen van lassers op niveau 1 en 2 en de upgrading van technische afdelingen.
[: CDS]
- CBvS-directeur Dorinnie: “Geen reden tot paniek, SRD is 90 …..
- Korpschef betreurt dat rotte appel van JIT-team betrokken i…..
- Yellow Birds heeft derde volleybaltitel op rij in vizier..
- Boeroe-herdenking met fly-over, motorfietsen en nuchtere re…..
- Brand verwoest kantoorruimtes Will Axwijk Sportcentrum: ‘Di…..
- OKB luidt noodklok: stembureaupersoneel onvoldoende bereken…..
- WISSELKOERS ‘HAT EDE’..
- Nieuwe coalitie houdt koers vast ondanks druk rond vicepres…..
- Herdenking 180 jaar boeroes in Suriname: ‘Als men het heeft…..
- Geen verhoogd risico op meningitis door slakken in Suriname..
- 36 voertuigen overgedragen aan korpsen..
- Korps Politie Suriname (KPS) belegd persconferentie in verb…..
- Condor verlengt finaleserie vrouwenvolleybal..
- 180 jaar Boeroes in Suriname met trots herdacht in Saramacc…..
- VHP: Verkiezingen op alle niveaus bindend verklaard..
- Ondanks vele misstanden: verkiezingen 25 mei 2025 officieel…..
- VHP erkent verkiezingsuitslag en overweegt kandidaatstellin…..
- MENNONITISCHE LANDBOUW IN PERU EN DE PARALLELLEN MET SURINA…..
- VHP beraadt zich over kandidaatstellingen..
- President: Boeroes symbool van integratie en doorzettingsve…..
- Santokhi: ‘Bijdrage boeroes onmiskenbaar en blijvend’..