Het personeel van de Stichting Arbeidsmobilisatie en Ontwikkeling (SAO) heeft op11 juli op hartelijke wijze afscheid genomen van minister Steven Mac Andrew van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken (AW en J). Op eigen initiatief organiseerden staf en medewerkers een informeel samenzijn op het SAO-complex om de bewindsman te bedanken voor zijn inzet van de afgelopen drie jaar.
Ook de directie van SAO, onder leiding van Joyce Lapar, en de vakbond voor personeel betrokken bij vakopleidingen, schaarden zich volledig achter het initiatief. Er werd stilgestaan bij de samenwerking met de minister, waarbij dankbaarheid, tevredenheid en waardering de boventoon voerden.
Vaktraining als speerpuntIn zijn afscheidswoord sprak minister Mac Andrew zijn erkentelijkheid uit jegens de SAO voor de ondersteuning die hij gedurende zijn ambtstermijn heeft ontvangen. “Het leren van een vak aan Surinamers was een van de speerpunten van ons beleid,” gaf de minister aan. “SAO heeft daarin een cruciale rol gespeeld. Voor velen is het de laatste kans om via een opleiding toegang te krijgen tot de arbeidsmarkt.”
De bewindsman gaf aan dat niet alle plannen konden worden gerealiseerd, maar dat het ministerie erin geslaagd is om aanzienlijke achterstanden – zowel intern als bij contractors – weg te werken. Hij riep het personeel op om de nieuwe minister eveneens met volle inzet te ondersteunen. Als blijk van waardering ontving Mac Andrew van het SAO-personeel diverse handgemaakte geschenken, vervaardigd in eigen vakateliers.
Waardering en erkenningUit toespraken van onder meer Hurdley Jones, Marita Monkau, Gracia Fer en Euodia Linger bleek dat de minister breed gewaardeerd wordt om zijn deskundigheid, stiptheid, betrokkenheid en mensgerichte aanpak. De samenwerking met hem werd als “waardevol en inspirerend” omschreven.
Bijzonder werd stilgestaan bij het project Wroko fu mek moni, dat onder zijn leiding werd uitgerold. Via dit landelijke programma worden jongeren en jongvolwassenen tussen 16 en 40 jaar kosteloos vaktrainingen aangeboden. SAO was daarin een belangrijke uitvoeringspartner.
“De naam van SAO is onder zijn leiding hoog gehouden,” aldus de sprekers, die Mac Andrew het allerbeste toewensten in zijn verdere loopbaan. De minister kijkt dankbaar terug op de samenwerking met het instituut en benadrukte dat zijn toewijding aan de ontwikkeling van Suriname onverminderd blijft.
- Yellow Birds toont ballen in game 1 halve finale vrouwen ba…..
- Miero: Van straatopnames tot Funx en 101 Barz..
- Miljardair overlijdt na vermoedelijke bijensteek tijdens po…..
- Getuige afwezig wegens verkiezingen; verdachte bekent bezit…..
- DE WIELEN GAAN ROND EN ROND..
- Suriname met voltallige selectie op WK Mixed Martial Arts i…..
- ‘Er is steeds meer vraag naar kennis over de taal en cultuu…..
- Waardevolle gesprekken en gezelligheid bij Vaderdag activit…..
- Pionier van de democratie en eerste vrouwelijke president N…..
- CBB EN MI-GLISS NIET READY VOOR NIEUW BURGERLIJK WETBOEK..
- MENSENRECHTEN EN POLITIEK GEWIN..
- NDP: Vaders houden hoop levend ondanks koers en crisis..
- Wisse voorbij Pereira, hint op trilogie tegen Boapeah..
- Vaders, de stille bouwers van onze samenleving..
- Documentaire ‘Naya Daur’: Ode aan de voorouders en spiegel …..
- Simons eert vaders: “Jullie verdienen erkenning, vandaag en…..
- Brigadier JIT opgepakt voor betrokkenheid bij ripdeal aan S…..
- President Santokhi op Vaderdag: “Uw inzet wordt gewaardeerd…..
- LIPPENDIENST..
- VERKEERSCONTROLE VAN LIKMEVESTJE..
- Trump-regering overweegt nieuw inreisverbod voor 36 landen..