Het personeel van de Stichting Arbeidsmobilisatie en Ontwikkeling (SAO) heeft op11 juli op hartelijke wijze afscheid genomen van minister Steven Mac Andrew van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken (AW en J). Op eigen initiatief organiseerden staf en medewerkers een informeel samenzijn op het SAO-complex om de bewindsman te bedanken voor zijn inzet van de afgelopen drie jaar.
Ook de directie van SAO, onder leiding van Joyce Lapar, en de vakbond voor personeel betrokken bij vakopleidingen, schaarden zich volledig achter het initiatief. Er werd stilgestaan bij de samenwerking met de minister, waarbij dankbaarheid, tevredenheid en waardering de boventoon voerden.
Vaktraining als speerpuntIn zijn afscheidswoord sprak minister Mac Andrew zijn erkentelijkheid uit jegens de SAO voor de ondersteuning die hij gedurende zijn ambtstermijn heeft ontvangen. “Het leren van een vak aan Surinamers was een van de speerpunten van ons beleid,” gaf de minister aan. “SAO heeft daarin een cruciale rol gespeeld. Voor velen is het de laatste kans om via een opleiding toegang te krijgen tot de arbeidsmarkt.”
De bewindsman gaf aan dat niet alle plannen konden worden gerealiseerd, maar dat het ministerie erin geslaagd is om aanzienlijke achterstanden – zowel intern als bij contractors – weg te werken. Hij riep het personeel op om de nieuwe minister eveneens met volle inzet te ondersteunen. Als blijk van waardering ontving Mac Andrew van het SAO-personeel diverse handgemaakte geschenken, vervaardigd in eigen vakateliers.
Waardering en erkenningUit toespraken van onder meer Hurdley Jones, Marita Monkau, Gracia Fer en Euodia Linger bleek dat de minister breed gewaardeerd wordt om zijn deskundigheid, stiptheid, betrokkenheid en mensgerichte aanpak. De samenwerking met hem werd als “waardevol en inspirerend” omschreven.
Bijzonder werd stilgestaan bij het project Wroko fu mek moni, dat onder zijn leiding werd uitgerold. Via dit landelijke programma worden jongeren en jongvolwassenen tussen 16 en 40 jaar kosteloos vaktrainingen aangeboden. SAO was daarin een belangrijke uitvoeringspartner.
“De naam van SAO is onder zijn leiding hoog gehouden,” aldus de sprekers, die Mac Andrew het allerbeste toewensten in zijn verdere loopbaan. De minister kijkt dankbaar terug op de samenwerking met het instituut en benadrukte dat zijn toewijding aan de ontwikkeling van Suriname onverminderd blijft.
- Consuella Simonds uit Apoera zet eenzaamheid om in schrijve…..
- VS hervat visumprogramma voor studenten, maar eist openbare…..
- Jenny Bianca Caupain (51) Paramaribo 15-6-2025..
- Frits Pieter Haimé (71) Paramaribo 17-7-2025..
- Brand verwoest gebouw op Sosis-terrein aan Marowijnestraat..
- Leerlingen Mulo Wageningen met gevaarlijke voorwerpen naar …..
- Ramnandanlal: nieuwe regering zal creatief moeten zijn..
- REQUEST FOR EXPRESSION OF INTEREST – SELECTION OF INDIVIDUA…..
- ‘Ook helers zijn in beeld’; politie waarschuwt ondersteuner…..
- Politie stuit op 2 illegale drugsvliegtuigen te West Surina…..
- Hernieuwd onderzoek Moiwana- en Herman Gooding-zaak: Lijvig…..
- Korpschef Isaacs: “We werken aan integriteit binnen het pol…..
- Boldewijn waarschuwt voor politieke instabiliteit bij krapp…..
- Energietransitie vereist betrokkenheid elke Surinamer..
- Morgen herdenking 180 Jaar Boeroes in Suriname..
- Eerste overwinning Yellow Birds in hoofdklasse basketbalcom…..
- Gevaarlijke voorwerpen aangetroffen bij tassencontrole op m…..
- Reactie op artikel Ramsukul..
- Wong Loi Sing bij nieuwe solo-expositie: ‘Ik oefen nog elke…..
- Ex-partner richt woede op moeder van kind..
- TotalEnergies en Suriname Energy Chamber versterken samenwe…..