Zeven cursisten hebben de vaktraining Lassen Module-2 van de Stichting Arbeidsmobilisatie en Ontwikkeling (SAO) met goed gevolg afgerond. Zij mochten hun certificaat op woensdag 14 mei in ontvangst nemen. Eerder dit jaar hadden zij reeds Lassen Module-1 met succes doorlopen.
ADVERTENTIE
De volledige bekostiging van beide modules werd mogelijk gemaakt door de Staatsolie Foundation. Enkele van de deelnemers zijn reeds actief als lasser. De SAO zal zich inspannen om de overige deelnemers te plaatsen bij bedrijven die zich eerder bij haar hebben aangemeld met een behoefte aan vakbekwame lassers.
Minister Steven Mac Andrew van Arbeid, Werkgelegenheid & Jeugdzaken (AWJ) zei dat de deelnemers hebben bewezen in zichzelf te investeren. Hij wees op het belang van praktijkgerichte beroepsopleidingen en was ingenomen met het feit dat het project ook voorziet in beschermingsmiddelen voor de cursisten.
Volgens de bewindsman hebben de deelnemers met het succesvol afronden van Lassen Module-2 hun vakkennis versterkt – een belangrijke bouwsteen voor nationale ontwikkeling, die vooral wordt gedragen door vakbekwame mensen die initiatief tonen en werk willen verzetten, in plaats van te wachten op een baan bij de overheid.
Namens de Staatsolie Foundation zei projectleider Latoya Baarh dat dit traject een gerichte investering is in de toekomst van de deelnemers en in de bredere ontwikkeling van Suriname. De geslaagden werden ook toegesproken door SAO-directeur Joyce Lapar, Madhoeri Moenesar (vertegenwoordiger van de Raad van Bestuur) en Ronald Hooghart, vertegenwoordiger van de vakbond bij de vakschool.
- 51-jarige fietser overlijdt dag na te zijn geschept door au…..
- Mangre pareert kritiek op benoeming bij Havenbeheer: “Ik he…..
- Suriname gastheer 45e Lions District Convention..
- 38 gecontroleerde voertuigen te De Nieuwe Grond hadden met …..
- Verdachte milieustrafzaak vrij; OM gaat door met onderzoek..
- NPS reageert op beschuldigingen over onder andere zeegrens..
- Promotieonderzoek legt verband tussen mishandeling en ontwi…..
- Opnieuw chaos bij Esther Stichting: bewoners aan hun lot ov…..
- President Santokhi opent 45e Lions District Convention in S…..
- Artiesten moeten first time voters aanmoedigen te gaan stem…..
- Black voert vrouw van collega onder valse voorwendsels weg..
- Burgers kleden zich ten onrechte als militair – OPTSU eist …..
- Getuige strafzaak politieagenten Pikin Saron weer niet vers…..
- Werknemersbond en Security Alliance liggen met elkaar overh…..
- Misvattingen rond het presidentskandidaatschap binnen de ND…..
- DA’91: ‘Onderwijs sleutel tot ontwikkeling Suriname’..
- Verontrustend en afkeurenswaardig: OPTSU-propagandist aange…..
- Kabinet Santokhi heeft financiële val gelegd voor volgende …..
- OBBS legt schoolvervoer per direct stil: Financiële problem…..
- Boosterstation duurzame oplossing voor waterdrukproblemen..
- Brunswijk waarschuwt electoraat voor verkoop van stemkaarte…..