De Stichting Arbeidsmobilisatie en Ontwikkeling (SAO) heeft op donderdag 22 mei te Sunny Point 19 vrouwen gecertificeerd in textiele werkvormen, in samenwerking met het Kabinet van de Vicepresident. De vaktraining werd verzorgd door SAO op uitdrukkelijk verzoek van de bewoners van Sunny Point en in opdracht van het Kabinet van de Vicepresident, met name het Directoraat Beleidsvoering, Monitoring en Evaluatie.
Minister Steven Mac Andrew van Arbeid Werkgelegenheid & Jeugdzaken (AWJ), die de geslaagde cursisten toesprak, benadrukte het belang van initiatieven die gericht zijn op de ontwikkeling van mensen, ongeacht hun educatieve of sociale startpositie. Mac Andrew sprak zijn waardering uit voor de inzet van de cursisten, die wekenlang drie keer per week aan de training deelnamen. Hij prees ook de instructrice, mevrouw Gracia Fer-Sabajo, als voorbeeld van de betrokkenheid van SAO-instructeurs bij hun cursisten. De bewindsman bedankte daarnaast het Kabinet van de Vicepresident voor de goede en constructieve samenwerking.
Naomi Friperson-Esajas, voorzitter van de Raad van Bestuur van SAO, onderstreepte dat het de plicht is van elke regering om te investeren in haar bevolking, maar benadrukte ook dat kansen benut moeten worden. Ze sprak haar tevredenheid uit over het feit dat de vrouwen van Sunny Point deze kans met beide handen hebben aangegrepen en riep hen op de opgedane kennis en vaardigheden verder te benutten.
Joyce Lapar, directeur van SAO, gaf aan dat SAO opnieuw heeft bewezen in staat te zijn om een cursus of project succesvol af te ronden. Toen het Kabinet van de Vicepresident SAO benaderde, was het enige verzoek van het instituut: een geschikte locatie, zodat er direct gestart kon worden.
De onderdirecteur van het Kabinet van de Vice President toonde zich verheugd over het succes van het project en gaf aan dat er met deze training duidelijk in een behoefte is voorzien. Hij vermeldde dat alle cursisten een naaimachine ontvingen, zodat zij hun nieuwe vaardigheden direct in de praktijk kunnen toepassen.
- Minister Landvreugd bij opening BvB Santodorp: “Wat ooit on…..
- Politieke partijen bezorgd over ‘misstanden’..
- Restauratie van het Cultuurstudies-gebouw bij Fort Zeelandi…..
- Vlaggenparade en verkiezing..
- AdeKUS vernieuwt campusfaciliteiten en internetinfrastructu…..
- Reactie op ‘Surinaams staatsleiderschap onder druk…..
- Misiekaba belooft zero tolerance beleid zonder aanziens des…..
- ‘Yu na a nyun Gado fu Sranan’..
- Leiderschap in verkiezingstijd: meer dan een titel, een ver…..
- DA ’91: Vreedzame politieke campagne in een polariserend Su…..
- Wazige verkiezingsprogramma’s..
- Minister Mathoera: “Stichting Uitvaartverzorging Defensie e…..
- Tientallen gewonden bij pensioenprotest voor Argentijns con…..
- “Moesje miauwt waar het pijn doet”..
- “Weinig partijen bekend met programmatisch plannen en ontwe…..
- Eerste 3D beelden nieuwbouw AZP vrijgegeven..
- NDP-voorzitter Geerlings-Simons: ‘Ik vrees voor fraude omda…..
- Reactie op ‘OMO-schuld van SRD 8,3 miljard: Wie betaa…..
- Vakantieganger in val gelokt en beroofd..
- SAO certificeert 19 vrouwen in textiele werkvormen..
- Wan Okasi behaalt overwinning in hoger beroep: Artikel 27 K…..