President Chan Santokhi heeft verzekerd dat zijn regering na de verkiezingen geen lege staatskas zal achterlaten. In een interview met ABC benadrukte hij dat de financiële situatie van het land onder controle blijft. Het Herstelprogramma van het Internationaal Monetair Fonds (IMF), dat op 31 maart 2025 afloopt, wordt deze week voor de negende keer geëvalueerd.
Tijdens de regeringsraadvergadering op woensdag is besloten de Algemene Ouderdomsverzekering (AOV) te verhogen van SRD 1750 naar SRD 2250. Daarnaast stijgen de uitkeringen voor personen met een lichamelijke beperking van SRD 2500 naar SRD 2750. Studenten krijgen voortaan een maandelijkse toelage van SRD 800.
De financiering van deze verhogingen komt voort uit de staatsinkomsten, waaronder opbrengsten uit grondconversie en de tariefsverhogingen van de Energiebedrijven Suriname (EBS).
President Santokhi gaf aan dat deze maatregelen onderdeel zijn van sociale hervormingen en economische stabilisatie, met als doel de bevolking van Suriname beter te ondersteunen in hun dagelijks leven.
- Acteur Gene Hackman (95) en zijn vrouw (63) thuis dood aang…..
- 18-jarige veroordeeld tot 4 jaar cel voor verkrachting 11-j…..
- GRONDENRECHTEN CONCESSIERECHTEN EN EERLIJKHEID..
- Nieuwe Braziliaanse ambassadeur wil banden versterken..
- Nationale Milieu Autoriteit komt met richtlijnen voor Gold …..
- Begin viering 75 jaar AMS met wandel- en trimloop..
- VN waarschuwt voor toename van ‘extreme wreedheidR…..
- President ontvangt nieuwe Braziliaanse ambassadeur..
- Costi Santarosa nieuwe Braziliaanse ambassadeur in Suriname..
- Gajadien vindt grondenrechtenproblematiek ingewikkeld..
- Voedselveiligheidsinitiatief uitgebreid, verlengd tot 2030..
- Regering heeft meer ruimte nodig voor behandeling Grondenre…..
- Man opgesloten na doodsbedreiging..
- Vandaag minder bewolking, maar zon..
- Radio- en televisie eigenaren kampen met grote uitdagingen..
- Eerste deel Roué Verveers ‘Op eigen risico’ al uitverk…..
- Plunderaar ingerekend..
- FBI: Noord-Korea zit achter diefstal van 1,5 miljard dollar…..
- Nellius Kappel (86) Rotterdam 25-2-2025..
- Iwan Imro Reyke (74) Amsterdam 23-2-2025..
- SDU van Waterberg toegetreden tot OPTSU..