President Chan Santokhi heeft verzekerd dat zijn regering na de verkiezingen geen lege staatskas zal achterlaten. In een interview met ABC benadrukte hij dat de financiële situatie van het land onder controle blijft. Het Herstelprogramma van het Internationaal Monetair Fonds (IMF), dat op 31 maart 2025 afloopt, wordt deze week voor de negende keer geëvalueerd.
Tijdens de regeringsraadvergadering op woensdag is besloten de Algemene Ouderdomsverzekering (AOV) te verhogen van SRD 1750 naar SRD 2250. Daarnaast stijgen de uitkeringen voor personen met een lichamelijke beperking van SRD 2500 naar SRD 2750. Studenten krijgen voortaan een maandelijkse toelage van SRD 800.
De financiering van deze verhogingen komt voort uit de staatsinkomsten, waaronder opbrengsten uit grondconversie en de tariefsverhogingen van de Energiebedrijven Suriname (EBS).
President Santokhi gaf aan dat deze maatregelen onderdeel zijn van sociale hervormingen en economische stabilisatie, met als doel de bevolking van Suriname beter te ondersteunen in hun dagelijks leven.
- Personeel CDS betrokken bij ernstig verkeersongeval..
- UNICEF en PAHO organiseren training over suïcide rapportag…..
- Verkiezingsthema’s en herkenning politieke partijen op weg …..
- CDS-medewerkers betrokken bij ernstig verkeersongeval..
- Shemar Rier nieuwe voorzitter Jeugdraad Suriname..
- Amateurisme en/of naïviteit?..
- Ori in Newsweek: onderwijs, cultuur en internationale samen…..
- Erkenning profleague..
- Assembleelid Plein: “Gregory Rusland wordt president”..
- Jörgen Raymann: ‘Kijk anders naar diversiteitsbeleid’..
- Suriname heeft te veel rijkdom om armoede te moeten ervaren…..
- Strafzaak Kromosoeto en Hew A Kee 21 maart weer op de rol..
- Openbaar Ministerie persisteert bij strafeis van 8 jaar in …..
- Podiumkunst ter aanmoediging om democratie te beleven..
- PALU: ‘Samenleving zit bovenop IMF inflatie tijdbom’..
- Volleybalsters Condor revancheren zich op Yellow Birds..
- ‘Zie ginds komt de stoomboot uit Spanje aan..
- Amerikaans bedrijf Firefly doet eerste maanlanding..
- Bromfiets dief aangehouden en in verzekering gesteld..
- Suriname achter protest tegen Venezolaanse provocatie in Gu…..
- Situatie Brantimakaweg te Weg naar Zee meer dan urgent..