Tekst en beeld Ivan Cairo
PARAMARIBO – President Chan Santokhi, tevens voorzitter van de Vooruitstrevende Hervormings Partij (VHP), heeft gisterenavond tijdens de slotmassameeting van zijn partij op het terrein van De Olifant een duidelijke boodschap afgegeven aan duizenden VHP-aanhangers: hij wil het werk afmaken waarmee hij in 2020 als staatshoofd begon. “Un’ no kon fu du af’ af’ wroko” (we zijn niet gekomen om half werk te doen), hield hij zijn achterban voor.ADVERTISEMENT
De partijleider erkende dat er de afgelopen jaren veel werk is verzet, maar benadrukte dat “het werk nog niet af is.” Santokhi kondigde aan: “We gaan ons werk afmaken en alle burgers laten bloeien en rijk maken.”ADVERTISEMENT
Beloofde resultaten en plannen voor continuïteit
Santokhi merkte op dat het werk en de genomen besluiten “moeilijk, hard en taai” waren, maar prees de VHP-achterban die nooit hoop heeft verloren in haar leider. De politicus somde vervolgens een reeks van wapenfeiten op die zijn regering de afgelopen jaren heeft gerealiseerd. Hij noemde onder meer de grondconversie die de staatskas al meer dan SRD 503 miljoen heeft opgeleverd, de verhoging van sociale uitkeringen, het uitreiken van meer dan 40.000 grondbeschikkingen en het oplossen van 60 jaar oude grondproblemen van bewoners van Mariënburg.
Ook voerde de president aan dat het wagenpark van de politie is versterkt met de bestelling van 200 nieuwe voertuigen, waarvan er reeds 80 zijn geleverd. Voorts zijn studentenverblijven in stad en district gerealiseerd met plek voor ruim 1900 studenten. Door de ontwikkelingen in de aardolie- en gassector worden intussen vier nieuwe havens gebouwd, evenals nieuwe hotels en appartementen. Dit alles, aldus Santokhi, is het gevolg van het vertrouwen in zijn regering en de gecreëerde investeringscondities. Om deze positieve ontwikkelingen voort te zetten, wil hij de VHP opnieuw in de regering. “Er is geen plaats voor mislukkelingen. Er is geen plaats voor mensen die het land kapot hebben gemaakt,” aldus de VHP-leider.
Oproep tot eendrachtig stemmen
Santokhi riep zijn aanhang op zoveel mogelijk anderen te motiveren om naar de stembus te gaan en op de VHP te stemmen. Hij merkte op dat, hoewel alle kandidaten campagne hebben gevoerd om op hen te stemmen, voor de verkiezingsdag slechts één partijinstructie geldt: iedereen moet stemmen op de voorzitter, Santokhi zelf, als lijsttrekker. Dit om verwarring bij het stemmen te voorkomen, gezien het ontbreken van een van andere kandidaten op het stembiljet, en om ongeldige stemmen te vermijden. De partijleider refereerde aan de verkiezingen van 2020, waarbij de VHP circa 2000 stemmen misliep omdat het stembriefje niet goed was gekleurd.
Tenslotte merkte de partijleider op dat alles erop wijst dat de VHP afstevent op een eclatante overwinning, ondanks dat “mensen met ‘fake-peilingen’ proberen te misleiden.” Santokhi: “De VHP is geen partij van fraude. We hebben geen fraude nodig.”
- Medewerkers Esther Stichting ontvangen hersteltoelage, werk…..
- Logeergebouw in Dritabiki gerenoveerd..
- Nederlandse experts trainen Surinaamse zorgprofessionals in…..
- 275.896 oproepingskaarten bezorgd; rest moet afgehaald word…..
- Finabank sluit 2024 af met sterke resultaten..
- President Santokhi belooft extra bonus bij meerdere oliebro…..
- BONDRU-campagne raakt gevoelige snaren..
- SVV op voorsprong in U21-jongens volleybalfinale..
- Oplevering sportveld en logeergebouw in Godoholo..
- Honderden kinderen bidden voor toekomst Suriname..
- Finabank boekt solide resultaat over 2024 en blijft investe…..
- Operatie Delta force boekt ook succesvolle acties in Regio …..
- Notch pakt volle buit tegen Inter Wanica..
- Heldhaftig optreden: militair voorkomt brute overval..
- PAHO: Gezondheidszorg in Amerika versterkt ondanks crisisse…..
- SVV dwingt tiebreak in sensationele vijfset thriller af teg…..
- Kensmil spreekt klare taal over Para-bezoek: “President hoe…..
- Brigadier Khan: Venezolanen in Guyana riskeren deportatie a…..
- Wereld Hypertensie Dag 2025: Weet je je bloeddruk? Meet, Be…..
- Stembureaupersoneel dat zich afmeldde krijgt toch uitbetali…..
- Afmeldingen stembureauleden kosten staat minstens SRD 1,2 m…..