President Chan Santokhi heeft kennisgenomen van de uitspraken van PL-leider Bronto Somohardjo, die stelt dat twee VHP-ministers met verlof gestuurd moeten worden in verband met mogelijk fraudeonderzoek. De president geeft aan dat niemand hem onder druk moet zetten. Het dreigement van de PL om uit de coalitie te stappen, verontrust Santokhi niet.
“Als hij wil, mag hij nu al uit de coalitie stappen,” aldus de president, die aangeeft dat politieke uitspraken vaak worden gedaan om populariteit te winnen, vooral in het kader van de verkiezingen. In een gesprek met STVS legt Santokhi uit dat hij het pad volgt waarbij zaken die bij de rechter liggen, door de rechter zelf moeten worden afgehandeld. De regering moet zich niet bemoeien met het juridische proces, aldus de president.
Santokhi wijst erop dat de PL kennelijk vergeten is dat hij als president geprobeerd heeft de partij binnen de coalitie te houden, toen ABOP eiste dat er een einde zou komen aan de samenwerking met Somohardjo.
De president benadrukt dat er één coalitieakkoord is getekend en dat niemand op basis daarvan zomaar wordt weggestuurd. Hij stelt verder dat Somohardjo het slachtoffer is van een politieke ruzie met de ABOP en dat de CLAD lang heeft gedaan over het onderzoek, wat buiten zijn invloed ligt.
Volgens de president kunnen de beschuldigingen tegen de twee VHP-ministers, Riad Nurmohamed (Openbare Werken) en Parmanand Sewdien, niet vergeleken worden met de situatie van Somohardjo. Santokhi vindt dat de samenleving geen onjuiste informatie moet krijgen. Als een politieke partij ervoor kiest om uit de samenwerking te stappen, is dat de vrije keuze van die partij, aldus de president.
Als de rechter oordeelt dat de twee ministers in de fout zijn gegaan, zegt Santokhi te weten wat hij verder moet doen.
- Surinaamse kunstenaars exposeren in Panama-Stad..
- Gezondheid oud-president Bolsonaro verslechterd..
- ExxonMobil staat deel Stabroek-blok af aan Guyanese overhei…..
- Dorpen Boven-Suriname ‘zien het licht’..
- LVV en Quality Animal Food bundelen krachten voor veeboeren..
- Controle op water eindigt in arrestaties: vissers zonder ve…..
- Commissie Veiligheid Verkiezingen 2025 KPS geeft veiligheid…..
- Politie onderschept grote partij smokkelwaar aan Helena Chr…..
- Na klachten uit gemeenschap: OW pakt wegen aan..
- Reyme tijdens verkiezingsdebat: “Onze bevolking is niet zo …..
- Brazilië: Gezondheid ex-president Bolsonaro verslechterd..
- Grote partij smokkelwaar in beslag genomen door politie..
- Seniore burgers krijgen binnenkort USD 750..
- Paho-directeur: ‘Recente uitbraken in de Amerika’s onderstr…..
- AHKCO-gebouw zwaar aangetast door houtluizen..
- VOS-leerkrachten tevreden over uitbetaling overuurgelden..
- Dorpsdroom komt uit: regering levert 24 uur stroom via zonn…..
- Bewolkt met af en toe zon..
- CHS ervan overtuigd dat verkiezingen normaal voortgang vind…..
- Rouw en hoop in Afrika na overlijden paus..
- Politieke organisaties controleren specimen DNA-stembiljet..