President Chan Santokhi heeft zich kritisch uitgelaten over de prestaties van de huidige coalitie. In gesprek met Suriname suriname stelde hij dat de samenwerking beter had gekund en dat er binnen de regeringscoalitie veel tijd verloren is gegaan.
ADVERTENTIE
“Als het gaat om een sterke regering, dan moet je kunnen rekenen op effectief besluitvormingsvermogen en eenheid in bestuur,” aldus Santokhi. “Juist die zaken stonden onder druk in deze coalitie. We hebben veel tijd verloren aan interne afstemming.”
De VHP-leider deed zijn uitspraken tijdens een bijeenkomst met muzikanten en propagandisten van de partij, die zich voorbereiden op de laatste fase van de verkiezingscampagne. Op 23 mei moeten politieke partijen stoppen met het voeren van fysieke campagne, zoals vastgelegd in de Kieswet.
Santokhi gaf aan dat de partij mikt op minimaal 26 zetels. “Als un kan doro 28 zetels, dan un no wan yere neks. Unu wan o ab a regeermacht,” sprak hij strijdlustig. “Mi sjie tak a veld bun en un go so doro.” Hij spoorde zijn aanhangers aan om hun propaganda via sociale media voort te zetten nadat de officiële campagne stopt.
Samenwerking blijft nodigHoewel Santokhi mikt op een ruime meerderheid, erkent hij dat samenwerken onvermijdelijk blijft: “We leven in een land met diversiteit. Zelfs als je alle 51 zetels zou hebben, zul je toch moeten samenwerken. Ons land is een bromkidyari.”
Hij riep de aanwezige propagandisten op zich te registreren om in aanmerking te komen voor een fiets, als beloning voor hun inzet. De VHP lijkt klaar voor de eindsprint richting 25 mei, met duidelijke ambities en kritische zelfreflectie.
- Brunswijk: “Campus Marowijne nog lang niet op volle krach…..
- President bezoekt Veteranen Voetbalcompetitie..
- JusPol opent BuFaZ- en rechtszorgkantoren in Commewijne en …..
- SAO certificeert werkende cursisten in Koeltechniek en GAWA…..
- Man veroordeeld voor verkrachting minderjarige stiefdochter..
- Colporteurs oproepingskaarten stuiten op adresproblemen..
- Vaktraining Textiele Werkvormen gelanceerd te Sunny Point..
- SBWB met zwaar geschut op Roger Boyce..
- Aanvragen voor milieuanalyse vanaf 15 mei niet meer gratis..
- Verklaring AWJ naar aanleiding van uitlatingen over ontslag…..
- OKB bezorgd over negatieve online campagnes en desinformati…..
- Prevost verrast als eerste Amerikaanse paus..
- NMA: ‘Behandeling Milieu Effecten Analyse niet meer grati…..
- Brunswijk: “Vertrouwen in de ABOP groeit dankzij geloofwaar…..
- Giovanni Ravenberg promoot veganisme: “Hoe schoner we eten,…..
- De Twa-Twa in de Kolenmijn..
- Verwarring met huis- en perceelnummers bij afgeven oproepin…..
- Bee: ‘Nieuwbouw onderstreept toewijding aan versterking dem…..
- Campus Village bij AdeKUS moet onderwijskansen vergroten..
- Habituele drinker veroordeeld voor bedreigingen van moeder..
- Bewolking, regen en onweer..