President Chan Santokhi heeft zich kritisch uitgelaten over de prestaties van de huidige coalitie. In gesprek met Suriname suriname stelde hij dat de samenwerking beter had gekund en dat er binnen de regeringscoalitie veel tijd verloren is gegaan.
ADVERTENTIE
“Als het gaat om een sterke regering, dan moet je kunnen rekenen op effectief besluitvormingsvermogen en eenheid in bestuur,” aldus Santokhi. “Juist die zaken stonden onder druk in deze coalitie. We hebben veel tijd verloren aan interne afstemming.”
De VHP-leider deed zijn uitspraken tijdens een bijeenkomst met muzikanten en propagandisten van de partij, die zich voorbereiden op de laatste fase van de verkiezingscampagne. Op 23 mei moeten politieke partijen stoppen met het voeren van fysieke campagne, zoals vastgelegd in de Kieswet.
Santokhi gaf aan dat de partij mikt op minimaal 26 zetels. “Als un kan doro 28 zetels, dan un no wan yere neks. Unu wan o ab a regeermacht,” sprak hij strijdlustig. “Mi sjie tak a veld bun en un go so doro.” Hij spoorde zijn aanhangers aan om hun propaganda via sociale media voort te zetten nadat de officiële campagne stopt.
Samenwerking blijft nodigHoewel Santokhi mikt op een ruime meerderheid, erkent hij dat samenwerken onvermijdelijk blijft: “We leven in een land met diversiteit. Zelfs als je alle 51 zetels zou hebben, zul je toch moeten samenwerken. Ons land is een bromkidyari.”
Hij riep de aanwezige propagandisten op zich te registreren om in aanmerking te komen voor een fiets, als beloning voor hun inzet. De VHP lijkt klaar voor de eindsprint richting 25 mei, met duidelijke ambities en kritische zelfreflectie.
- Djelissa Bow gekroond tot Sa’Ndyuka Uma 2025: ‘ik heb er ge…..
- Spoedoverleg over beleidscrisis bij TCT: minister Ramsaran …..
- Training ordedienstleden KPS in afrondende fase..
- Staatsbegrafenis van oud-president Jules Wijdenbosch..
- Bekendmaking PURP Waterkant Mei 2025..
- ‘Wan Neti Gi Mama’ met Powl Ameerali..
- Delany weigert in voorprogramma van Trey Songz te staan..
- Paus Leo XIV roept op tot ‘geen oorlog meer’..
- SCVU-coach Dhanradj: ‘Winst op Koi Carper geeft vooruitgang…..
- Schoolbroodpakket breidt uit: dagelijks ontbijt voor ruim 2…..
- VLS hekelt uitsluiting bij verkiezingsdebat: “Geen sprake v…..
- VWPU beraadt zich op verscherping acties bij uitblijven bet…..
- Suriname: Wat er al staat, breek het niet af!..
- Bij presentatie over kansen en bedreigingen olie en gassect…..
- Jandino ontvangt Platina Ticket voor ‘Therapie’..
- Regen, zon en onweer op deze maandag..
- Sanders (83) leidt karavaan van verzet tegen Trump, maar op…..
- Ingrid Jeanette Gemerts (71) Amsterdam 9-5-2025..
- Taxiën door de politiek: SRD 1000, leuke bonus… geen …..
- Eigenaar vermoedt brandstichting bij in aanbouw zijnde woni…..
- Collectief erfgoed onder druk..