President Chan Santokhi heeft assembleevoorzitter Ashwin Adhin verzocht om met spoed enkele cruciale wetsvoorstellen in behandeling te nemen. Deze wetsontwerpen zijn essentieel om te voorkomen dat Suriname op internationale zwarte lijsten (blacklists) wordt geplaatst, met mogelijk verstrekkende economische gevolgen voor het land.
De oproep vond plaats tijdens een overleg over de machtsoverdracht op woensdag 16 juli 2025. De verantwoordelijke ministers zullen de betreffende wetsontwerpen op die dag officieel overdragen aan De Nationale Assemblee (DNA). Het gaat om wetgeving die onder meer gericht is op het versterken van financiële transparantie, het voorkomen van witwaspraktijken en het tegengaan van terrorismefinanciering.
Internationale instanties zoals de Caribbean Financial Action Task Force (CFATF) en de Financial Action Task Force (FATF) hebben Suriname meerdere keren gewezen op lacunes in de huidige wet- en regelgeving. Indien het land niet tijdig voldoet aan de internationale standaarden, dreigt opname op zwarte lijsten van financiële instellingen en multilaterale organisaties. Dit zou negatieve gevolgen kunnen hebben voor buitenlandse investeringen, internationale betalingen en de kredietwaardigheid van Suriname.
President Santokhi benadrukt dat het hier gaat om een nationale verantwoordelijkheid die politieke samenwerking vereist, ook tijdens de transitie naar een nieuw kabinet. De voortzetting en afronding van dit wetgevingsproces wordt gezien als een van de belangrijkste resterende taken van de huidige regering.
- Gevaarlijke voorwerpen aangetroffen bij tassencontrole op m…..
- Reactie op artikel Ramsukul..
- Wong Loi Sing bij nieuwe solo-expositie: ‘Ik oefen nog elke…..
- Ex-partner richt woede op moeder van kind..
- Suriname en Uruguay klaar voor nieuwe fase in offshore ener…..
- TotalEnergies en Suriname Energy Chamber versterken samenwe…..
- Gevaarlijke voorwerpen gevonden bij tassencontrole Mulo Wag…..
- Goerdat beroept zich op wettelijke onverenigbaarheid voor n…..
- SAO plaatst gezondheidsdag in teken 45-jarig jubileum en tr…..
- Awasa-dans en Surinaamse lekkernijen trekken publiek in Chi…..
- Gezondheidsdag, startsein viering 45 jaar SAO..
- Boldewijn verwacht dat nieuwe president in parlement wordt …..
- Mahonieboom DNA omgevallen..
- Fête de la Musique 2025 brengt meer dan 40 artiesten samen …..
- TotalEnergies en Surinaamse Energiekamer sluiten partnersch…..
- Minister Raghoebarsing zwijgt over koersstijging..
- Halve offshore gebied Suriname nu onder contract na deal me…..
- Raymond Alder aangehouden in Guyana voor cocaïnesmokkel..
- KPS: Onderzoek zaak Sunparklaan verloopt vlot..
- Buurtmanager Wageningen vindt gevaarlijke voorwerpen tijden…..
- Boldewijn: is Goerdat wel eerlijk en openhartig geweest naa…..