President Chan Santokhi heeft assembleevoorzitter Ashwin Adhin verzocht om met spoed enkele cruciale wetsvoorstellen in behandeling te nemen. Deze wetsontwerpen zijn essentieel om te voorkomen dat Suriname op internationale zwarte lijsten (blacklists) wordt geplaatst, met mogelijk verstrekkende economische gevolgen voor het land.
De oproep vond plaats tijdens een overleg over de machtsoverdracht op woensdag 16 juli 2025. De verantwoordelijke ministers zullen de betreffende wetsontwerpen op die dag officieel overdragen aan De Nationale Assemblee (DNA). Het gaat om wetgeving die onder meer gericht is op het versterken van financiële transparantie, het voorkomen van witwaspraktijken en het tegengaan van terrorismefinanciering.
Internationale instanties zoals de Caribbean Financial Action Task Force (CFATF) en de Financial Action Task Force (FATF) hebben Suriname meerdere keren gewezen op lacunes in de huidige wet- en regelgeving. Indien het land niet tijdig voldoet aan de internationale standaarden, dreigt opname op zwarte lijsten van financiële instellingen en multilaterale organisaties. Dit zou negatieve gevolgen kunnen hebben voor buitenlandse investeringen, internationale betalingen en de kredietwaardigheid van Suriname.
President Santokhi benadrukt dat het hier gaat om een nationale verantwoordelijkheid die politieke samenwerking vereist, ook tijdens de transitie naar een nieuw kabinet. De voortzetting en afronding van dit wetgevingsproces wordt gezien als een van de belangrijkste resterende taken van de huidige regering.
- Supermarkten opnieuw in de fout met vervallen producten op …..
- Simons: VHP-top probeert coalitievorming NDP bewust te dwar…..
- Politie pakt bende auto-inbrekers op bij Wijdenboschbrug..
- Ordening goudsector..
- Beëdiging notaris mr. Stephanie Ramautar..
- Beheer restanten Carolinabrug overgedragen aan plantagebest…..
- ECD treft weer vervallen producten aan in supermarkten..
- Indiër steelt sari’s van onderneemster..
- President Santokhi ontvangt politiek boek ‘Een gestolen toe…..
- NAVO wil Europese eenheid én Trumps steun behouden..
- President ontvangt boek ‘Een gestolen toekomst’..
- Real Sranang viert 65-jarig bestaan ook in Suriname..
- Simons vreest verkiezing in Verenigde Volksvergadering niet…..
- Ex werknemer in verzekering gesteld ter zake verduistering..
- Silvano Tjong-Ahin: “Suriname moet lokale participatie in o…..
- Suriname zet verdere stappen tot toetreding OIC Labour Cent…..
- Nieuw tijdperk voor Suriname..
- Artists-in-Residence filmen herinnering in vervallen Casa B…..
- Rutte prijst Trump op NAVO-top als ‘man van vrede’..
- Eerste ISS-missie ooit voor India, Polen en Hongarije..
- Concept Braziliaanse Conexsus uitgerold in Suriname: Ecosys…..