President Chan Santokhi heeft assembleevoorzitter Ashwin Adhin verzocht om met spoed enkele cruciale wetsvoorstellen in behandeling te nemen. Deze wetsontwerpen zijn essentieel om te voorkomen dat Suriname op internationale zwarte lijsten (blacklists) wordt geplaatst, met mogelijk verstrekkende economische gevolgen voor het land.
De oproep vond plaats tijdens een overleg over de machtsoverdracht op woensdag 16 juli 2025. De verantwoordelijke ministers zullen de betreffende wetsontwerpen op die dag officieel overdragen aan De Nationale Assemblee (DNA). Het gaat om wetgeving die onder meer gericht is op het versterken van financiële transparantie, het voorkomen van witwaspraktijken en het tegengaan van terrorismefinanciering.
Internationale instanties zoals de Caribbean Financial Action Task Force (CFATF) en de Financial Action Task Force (FATF) hebben Suriname meerdere keren gewezen op lacunes in de huidige wet- en regelgeving. Indien het land niet tijdig voldoet aan de internationale standaarden, dreigt opname op zwarte lijsten van financiële instellingen en multilaterale organisaties. Dit zou negatieve gevolgen kunnen hebben voor buitenlandse investeringen, internationale betalingen en de kredietwaardigheid van Suriname.
President Santokhi benadrukt dat het hier gaat om een nationale verantwoordelijkheid die politieke samenwerking vereist, ook tijdens de transitie naar een nieuw kabinet. De voortzetting en afronding van dit wetgevingsproces wordt gezien als een van de belangrijkste resterende taken van de huidige regering.
- Santokhi en Simons voeren overleg over soepele machtsoverdr…..
- Recruitment Event 2025 trekt volle zaal aan werkzoekenden..
- BESCHOUWING — Een vrouw aan het roer: Jenny Simons en de be…..
- Legendarische vader Julio Cesar Chavez Sr. breekt stilte ov…..
- Verenigde Staten feliciteren Simons met verkiezing tot pres…..
- Nicaragua feliciteert Suriname met eerste vrouwelijke presi…..
- Landveld en Chotkan reageren op ministeriële benoemingen..
- Vooroefening parade/defilé inauguratie president; verkeer w…..
- Verkiezingen in SurinameVerklaring van de Amerikaanse reger…..
- Nederland draagt 3 miljoen euro bij aan medische apparatuur..
- Adhin: ‘We zullen afrekenen met slecht bestuur en corruptie…..
- CARICOM en Palestina bereiken mijlpaal in diplomatieke betr…..
- Ex-man valt vrouw aan met houwer en pleegt daarna suïcide..
- Vrouw ernstig verwond: verdachte voortvluchtig..
- Clifford Marica van DRS voert regelmatig gesprekken met de …..
- Santokhi en Geerlings-Simons gaan voor soepele regeringsove…..
- ‘Pijlsnelle goalgetter’ Vlijter maakt miljoenentransfer naa…..
- Verenigde Staten feliciteren Jenny Simons met verkiezing to…..
- Petronas voegt Roystonea-2 toe aan offshore boorcampagne in…..
- Simons krijgt perscentrum ter beschikking in overgangstraje…..
- Opsporing Furjel Leandro Simons..