President Chandrikapersad Santokhi heeft de voorzitter van De Nationale Assemblée (DNA), Ashwin Adhin uitgenodigd voor een gesprek over een ordentelijke en soepele machtsoverdracht. Bij die gelegenheid heeft de president Adhin verzocht om enkele urgente wetsvoorstellen te bekijken en in behandeling te nemen. Deze voorstellen zijn cruciaal om te voorkomen dat Suriname internationaal op zwarte lijsten terechtkomt (blacklisting), wat ernstige financiële en diplomatieke gevolgen kan hebben. De betreffende wetsontwerpen zullen, conform afspraak, door de verantwoordelijke ministers afzonderlijk worden overgedragen tijdens de formele machtswisseling.
De ministeries Financiën en Planning, Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking (BIBIS), Defensie en Justitie en Politie (JusPol), zijn allemaal betrokken bij de organisatie van de officiële overdrachtsdag op woensdag 16 juli 2025. Dit coördinatieproces moet ervoor zorgen dat alle aspecten van de machtsoverdracht tijdig en effectief worden uitgevoerd.
Er is een update gegeven aan de president over de voorbereiding vanuit de commissie die belast in met de organisatie van de inauguratie. Er is een begroting ingediend en het ministerie van Financiën en Planning heeft die ook goedgekeurd. De benodigde financiële middelen zijn beschikbaar gesteld, zodat de uitvoering van de geplande activiteiten direct van start kan gaan. Tevens is de directeur van het ministerie van Regionale Ontwikkeling en Sport benaderd om ondersteuning te bieden bij het uitnodigen van traditionele gezagsdragers. Het ministerie van BIBIS is belast met het versturen van de uitnodigingen aan buitenlandse gasten en diplomatieke vertegenwoordigers.
Met deze gezamenlijke aanpak spreekt regering Santokhi haar volledige inzet en vertrouwen uit voor een gestructureerde, transparante en vreedzame machtswisseling. Het staatshoofd onderstreepte daarbij dat dit proces een essentieel onderdeel vormt van onze democratische rechtsorde en van groot belang is voor de stabiliteit van het land.
- Nieuw S.B.W. als product van de Nederland-Caribisch-Surinaa…..
- ‘Verkiezingsuitslag bevestigt morele antagonistische tegens…..
- LVV Women in Agriculture Beurs gehouden in Nickerie..
- ‘Informatie moet makkelijk toegankelijk zijn voor leerlinge…..
- Minister Dasai: “We kunnen niet alle milieuproblemen binnen…..
- Miracle 2 terug met nieuwe single..
- HAASTIGE SPOED..
- Rengenachtig begin van de week..
- Politiekapel brengt CD “HERMANDAD” rond 130 jaar KPS..
- Israël doodt top van Iraanse Revolutionaire Garde: kerninst…..
- Costa Rica wint nipt van Suriname in doelpuntrijke strijd..
- Zeggen: samenwerking coalitie is opportistische bundeling..
- Nintendo’s Nieuwe Switch:..
- Constitutioneel Hof functioneert niet: advocaat Van Dijk lu…..
- Essed: 25% ‘dienstautoregeling’ was pleister voor het bloed…..
- Mac Andrew blikt terug: ‘Ministerschap goed bevallen, maar …..
- Kamp 21 Matawai met harde hand ontruimd..
- Wisselkoers uit balans: onzekerheid en gebrek aan regie voe…..
- Kanye bezoekt rechtbank voor proces Diddy..
- Meer dan 21 parlementariërs aanvaarden verkiezing bij CHS..
- Bouwvakker ontdekt oude Byzantijnse graven in Syrië..