President Chandrikapersad Santokhi heeft de voorzitter van De Nationale Assemblée (DNA), Ashwin Adhin uitgenodigd voor een gesprek over een ordentelijke en soepele machtsoverdracht. Bij die gelegenheid heeft de president Adhin verzocht om enkele urgente wetsvoorstellen te bekijken en in behandeling te nemen. Deze voorstellen zijn cruciaal om te voorkomen dat Suriname internationaal op zwarte lijsten terechtkomt (blacklisting), wat ernstige financiële en diplomatieke gevolgen kan hebben. De betreffende wetsontwerpen zullen, conform afspraak, door de verantwoordelijke ministers afzonderlijk worden overgedragen tijdens de formele machtswisseling.
De ministeries Financiën en Planning, Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking (BIBIS), Defensie en Justitie en Politie (JusPol), zijn allemaal betrokken bij de organisatie van de officiële overdrachtsdag op woensdag 16 juli 2025. Dit coördinatieproces moet ervoor zorgen dat alle aspecten van de machtsoverdracht tijdig en effectief worden uitgevoerd.
Er is een update gegeven aan de president over de voorbereiding vanuit de commissie die belast in met de organisatie van de inauguratie. Er is een begroting ingediend en het ministerie van Financiën en Planning heeft die ook goedgekeurd. De benodigde financiële middelen zijn beschikbaar gesteld, zodat de uitvoering van de geplande activiteiten direct van start kan gaan. Tevens is de directeur van het ministerie van Regionale Ontwikkeling en Sport benaderd om ondersteuning te bieden bij het uitnodigen van traditionele gezagsdragers. Het ministerie van BIBIS is belast met het versturen van de uitnodigingen aan buitenlandse gasten en diplomatieke vertegenwoordigers.
Met deze gezamenlijke aanpak spreekt regering Santokhi haar volledige inzet en vertrouwen uit voor een gestructureerde, transparante en vreedzame machtswisseling. Het staatshoofd onderstreepte daarbij dat dit proces een essentieel onderdeel vormt van onze democratische rechtsorde en van groot belang is voor de stabiliteit van het land.
- Arend van den Brandhof: De verguisde motor achter het Boero…..
- Israëls regionale escalatie en de wereldorde onder druk..
- Politie waarschuwt voor instortingsgevaar tunnels in mijnen…..
- Cold Case Unit: 25 personen gehoord in case Herman Gooding …..
- Politie waarschuwt voor instortingsgevaar tunnels in mijnen…..
- Suriname presenteert ‘Gron Nyan’ op Wereldexpo in Japan..
- Stienstra: ‘SLM is geen nationale trots, maar blok aan het …..
- Zeer natte vrijdag verwacht..
- Pand Nassylaan is geen monumentaal gebouw..
- Consuella Simonds uit Apoera zet eenzaamheid om in schrijve…..
- VS hervat visumprogramma voor studenten, maar eist openbare…..
- Jenny Bianca Caupain (51) Paramaribo 15-6-2025..
- Frits Pieter Haimé (71) Paramaribo 17-7-2025..
- Brand verwoest gebouw op Sosis-terrein aan Marowijnestraat..
- Leerlingen Mulo Wageningen met gevaarlijke voorwerpen naar …..
- Ramnandanlal: nieuwe regering zal creatief moeten zijn..
- REQUEST FOR EXPRESSION OF INTEREST – SELECTION OF INDIVIDUA…..
- ‘Ook helers zijn in beeld’; politie waarschuwt ondersteuner…..
- Politie stuit op 2 illegale drugsvliegtuigen te West Surina…..
- Hernieuwd onderzoek Moiwana- en Herman Gooding-zaak: Lijvig…..
- Korpschef Isaacs: “We werken aan integriteit binnen het pol…..