President Chandrikapersad Santokhi heeft de voorzitter van De Nationale Assemblée (DNA), Ashwin Adhin uitgenodigd voor een gesprek over een ordentelijke en soepele machtsoverdracht. Bij die gelegenheid heeft de president Adhin verzocht om enkele urgente wetsvoorstellen te bekijken en in behandeling te nemen. Deze voorstellen zijn cruciaal om te voorkomen dat Suriname internationaal op zwarte lijsten terechtkomt (blacklisting), wat ernstige financiële en diplomatieke gevolgen kan hebben. De betreffende wetsontwerpen zullen, conform afspraak, door de verantwoordelijke ministers afzonderlijk worden overgedragen tijdens de formele machtswisseling.
De ministeries Financiën en Planning, Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking (BIBIS), Defensie en Justitie en Politie (JusPol), zijn allemaal betrokken bij de organisatie van de officiële overdrachtsdag op woensdag 16 juli 2025. Dit coördinatieproces moet ervoor zorgen dat alle aspecten van de machtsoverdracht tijdig en effectief worden uitgevoerd.
Er is een update gegeven aan de president over de voorbereiding vanuit de commissie die belast in met de organisatie van de inauguratie. Er is een begroting ingediend en het ministerie van Financiën en Planning heeft die ook goedgekeurd. De benodigde financiële middelen zijn beschikbaar gesteld, zodat de uitvoering van de geplande activiteiten direct van start kan gaan. Tevens is de directeur van het ministerie van Regionale Ontwikkeling en Sport benaderd om ondersteuning te bieden bij het uitnodigen van traditionele gezagsdragers. Het ministerie van BIBIS is belast met het versturen van de uitnodigingen aan buitenlandse gasten en diplomatieke vertegenwoordigers.
Met deze gezamenlijke aanpak spreekt regering Santokhi haar volledige inzet en vertrouwen uit voor een gestructureerde, transparante en vreedzame machtswisseling. Het staatshoofd onderstreepte daarbij dat dit proces een essentieel onderdeel vormt van onze democratische rechtsorde en van groot belang is voor de stabiliteit van het land.
- Breaking: Simons gekozen tot president van Suriname..
- SELECTIEVE VERONTWAARDIGING STEMBRIEFJES..
- DRINGENDE ITEMS NATIONALE ASSEMBLEE..
- Dalai Lama: ‘Ik wil nog 40 jaar leven’..
- Menselijk skelet Krikie Negie mogelijk van bewaker Ho Pax M…..
- Training ondernemerschap moet zelfredzaamheid bevorderen..
- Vrouwen Magenta tonen kracht via vakopleiding..
- Morgen wegomlegging tijdens verkiezing president en vicepre…..
- Voetganger overleden na aanrijding..
- Ruth Wijdenbosch: “Politieke keuzes NPS markeren breuk met …..
- PETRONAS boort dieper in ‘Golden Lane’ op zoek naar oli…..
- De eerste..
- De eerste vrouwelijke president van Suriname..
- Muggen: klein maar gevaarlijk..
- Hoe meer je leert, hoe meer je verdient ..
- Jennifer Simons te gast bij VS ambassade..
- Coi Leray’s kiekje met Trippie Redd’s dochter zet social me…..
- PETRONAS start morgen met boringen in drie putten van Blok …..
- Beleidscoördinatie nieuwe regering..
- Santokhi benadrukt belang van democratie tijdens herdenking…..
- Menselijk skelet ontdekt in afgelegen gebied Krikie Negie –…..