President Chan Santokhi heeft in een kort interview met Suriname suriname gereageerd op de kritiek rond het verkiezingsproces in aanloop naar de stembusgang van 25 mei. In een oproep aan de samenleving riep hij op tot kalmte en bezinning, en vroeg kiezers zich niet te laten beïnvloeden door “ruis en ruismakers”, maar te stemmen op basis van de prestaties van zijn regering.
ADVERTENTIE
“De samenleving moet zich bij het stemmen laten leiden door de projecten en prestaties van mijn regering,” benadrukte Santokhi. Ondanks de zware economische en sociale omstandigheden zegt hij dat er belangrijke hervormingen zijn doorgevoerd die de basis vormen voor nationale ontwikkeling. Volgens de president zijn deze resultaten tastbaar en moeten ze de doorslag geven op 25 mei.
De president verklaarde verder dat hij vrijdagochtend overleg heeft gevoerd met verschillende actoren binnen het verkiezingsproces. “Ik heb gesproken met sleutelfiguren van onder meer het Onafhankelijk Kiesbureau, het Centraal Bureau voor Burgerzaken en de politie. Alles is tot in de puntjes voorbereid. Er is vertrouwen dat het verdere verloop ordentelijk zal zijn. De samenleving hoeft zich geen zorgen te maken,” aldus Santokhi.
Gevraagd naar het vermeende campagnevoeren tijdens de periode van campagnestilte, verwijzend naar het programma Kal Aaj Aur Kal op RBN, benadrukte Santokhi dat hij altijd in functie is als president. “Bestuur moet doorgaan. Ik ben 24 uur per dag in functie. Ik ben gevraagd voor een programma door de initiatiefnemers ervan en heb dat geaccepteerd. Volgende week kan men opnieuw praten met de winnende president”, reageert Santokhi lachend.
Over de kritiek op de organisatie van de verkiezingen zei de president dat er constant overleg is met de betrokken instanties. “Ja, er zijn hier en daar kleine klachten, zoals bij elke verkiezing. Maar volgens de waarnemers van de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS) zijn er geen grote problemen. Wij doen er alles aan om eerlijke en transparante verkiezingen te garanderen.”
Tot slot riep Santokhi alle politieke partijen op om hun achterban actief aan te moedigen om te gaan stemmen. “We hopen dat het weer meezit, maar als dat niet zo is, moeten er extra faciliteiten komen. Alles wat ik tot nu toe heb gezien en gehoord, geeft mij vertrouwen: we gaan eerlijke verkiezingen tegemoet, met een eerlijk resultaat.”
[embedded content]
- Salaris april gestort; personeel PCS schort acties op..
- Koniki kan niet toegelaten worden tot parlement; slechts 14…..
- DNA-leden verlenen geen quorum voor speciale vergaderingen..
- De rol van de Ede- en Bere Winti..
- DNA bereikt dieptepunt: Geen quorum voor vergaderingen..
- Ondernemer herkent overlastgever op camerabeelden..
- Recht geheime stemming vertrapt: mensen met beperking slepe…..
- Hok-Ahin-Zeegelaar Anette Rita Magdalena..
- Condoleanceregister voor oud-president Wijdenbosch geopend..
- Overstekende voetganger komt om bij aanrijding met pick-up..
- Amerikaan Robert Prevost gekozen tot nieuwe paus..
- Studententoelage blijft 800 SRD, maar leeftijdsgrens mogeli…..
- Kardinaal Robert Prevost gekozen tot nieuwe paus..
- Schoolvervoer per direct hervat..
- Vera Helouise Brader..
- Josephine Helouise Carole Padam-Sing..
- Devica Matadien-Kalpoe..
- Kardinaal Robert Prevost gekozen tot eerste Amerikaanse pau…..
- Witte rook uit schoorsteen Sixtijnse Kapel: er is een nieuw…..
- Nieuwe paus gekozen; witte rook uit schoorsteen van Sixtijn…..
- Loononderhandelingen vastgelopen: Ravaksur Plus zal traject…..