Tekst en beeld Valerie Fris
PARAMARIBO — “We zullen daar zijn wanneer het wordt opgeleverd!” Zelfverzekerd ‘schreeuwde’ de jarige president Chandrikapersad Santokhi deze woorden maandagmiddag uit bij de start van de bouw van het nieuwe hoofdbureau van politie. Het staatshoofd voelde zich vereerd dat de uiteindelijke bouw op zijn bijzondere dag opnieuw van start is gegaan.
Santokhi was minister van Justitie en Politie in het kabinet-Venetiaan toen met de bouw van het vorige gebouw was gestart. Maandag vond de groundbreaking ceremony plaats van een nieuw ontworpen pand met drie etages op de hoek van de Johan Adolf Pengelstraat en de Verlengde Gemenelandsweg.
“Ik wil liever lintjes doorknippen bij iets dat er al staat. Laten we afkloppen dat het hier zo blijft na de eerste steenlegging”DNA-voorzitter Marinus Bee
Latere start
“Er is een hele geschiedenis verbonden aan de bouw van het hoofdbureau van politie die we eigenlijk het liefst zouden willen vergeten”, zei Vijay Doerga Misier, directeur bouw- en stedenkundige werken op het ministerie van Openbare Werken (OW). Er stond eerst een andere constructie dat volgens Doerga Misier niet meer voldeed aan de gestelde eisen. Die werd vorig jaar gesloopt en er moest een nieuw ontwerp komen. “Dat is de reden dat we uiteindelijk toch wat later zijn gestart met de bouwactiviteiten”, vertelde de directeur.
De uitvoering zal achttien maanden duren, waardoor de oplevering is gepland voor april 2026. “Dat betekent dat de bouw van dit pand weer een regeringswissel zal doormaken. We spreken de hoop uit dat er daardoor geen vertraging komt”, merkte Doerga Misier op. Zowel Santokhi als OW-minister Riad Nurmohamed gaf de zekerheid dat het gebouw deze keer zal worden opgeleverd. “Want wij leveren geen halve projecten”, sneerde Nurmohamed.
Rechstzaken
In het gebouw komen kantoren, een vergaderzaal en kantine. De minister noemde het nieuwe ontwerp “prachtig”, maar vond het jammer dat er tientallen miljoenen verloren zijn gegaan met de opzet van het onafgemaakte gebouw dat er eerst stond. Dat de beloofde start wat later plaatsvindt heeft volgens hem gelegen aan het feit dat de regering eerst schulden moest aflossen.
Er was ook een rechtszaak gaande tegen zijn ministerie en uit egards wilde de bewindsman wachten op het vonnis dat op 28 december 2023 werd uitgesproken in het voordeel van OW. “Er is nu weer een klacht tegen ons ingediend door een burger die wil nagaan als alles bij de voorbereidingen van de bouw volgens de juiste procedures is verlopen. Maar deze keer gaan we het bouwproces niet staken, we gaan door, want het is genoeg geweest”, zei de minister.
Twijfels Bee
Collega Kenneth Amoksi van Justitie en Politie is blij dat het korps weer een nieuwe thuishaven krijgt. Zijn Abop-partijgenoot Marinus Bee, voorzitter van het parlement, die ook aanwezig was, had wat reserves. “Ik ben geen fan van groundbreaking ceremonies. Ik wil liever lintjes doorknippen bij iets dat er al staat. Laten we afkloppen dat het hier zo blijft na de eerste steenlegging.”
Santokhi wuifde de twijfels van Bee weg. Hij zei lang genoeg het stuk grond te hebben beschermd tegen de ‘aasgieren’ die hem wilden innemen. “Om te voorkomen dat het stuk grond werd afgepakt, was er daarom een bord geplaatst met het opschrift: ‘Hier komt het hoofdbureau van politie’. Wij gaan erop toezien dat het project keurig wordt afgerond.”
De kosten voor de bouw van het nieuwe pand, inclusief de sloop van het oude gebouw, bedragen zeven miljoen US dollar. Nurmohamed benadrukte dat dit bedrag is gereserveerd op de begroting van zijn ministerie.
De ministers Kenneth Amoksi (m) en Riad Nurmohamed (r) lijken te keuren hoe korpschef Bryan Isaacs met een schop werkt.
- Waterniveau Van Blommesteinstuwmeer naar historisch laag pe…..
- Somohardjo ontkent puinhoop op Binnenlandse Zaken..
- Gajadien: Vp doet onnodige uitspraken over noodtoestand..
- Onthulling tijdens zedenzaak voorganger C.L.: ‘Vicepresiden…..
- *Voetbal uitslagen van 22 januari 2025**..
- Roy Khemradj overhandigt biografie over Frank Essed aan pre…..
- Deel aannemers Vuilophaal ontvangt achterstallige betaling..
- President ontvangt exemplaar biografie Frank Essed..
- Ramandhin zegt dat beschuldigingen van Abdoel niet waar zij…..
- Personeelsbond SBB springt in de bres voor algemeen directe…..
- Ondernemer mishandeld en beroofd van SRD 380.000..
- ECD sluit supermarkten vanwege gebrekkige kassasystemen..
- Voetbalbond kroont Eerste Divisie kampioen en semikampioen..
- Onafhankelijk Kiesbureau houdt toezicht op terinzagelegging…..
- Mexico bereidt zich voor op massale deportaties uit de VS..
- Geen stijging in drugcriminaliteit, wel gerichte invallen i…..
- Chanée Pawiroredjo komt op de plek van Rajeev Goerdien als …..
- Romeo Stienstra: ‘DA’91 enige échte keuze voor verande…..
- Personeel ROS legt werk neer..
- Fake videofragment waarin Trump Santokhi waarschuwt gaat vi…..
- Dokter Sophie Redmond-lezing voor het eerst in Suriname..