Voormalig president Chan Santokhi, tevens voorzitter van de VHP, zal vanaf vandaag met zijn gezin voor drie weken naar het buitenland. Daar maakt hij melding van op zijn Facebook-pagina. Na zijn terugkeer zal hij toetreden tot De Nationale Assemblée (DNA).
Tot nu toe is de oud-president niet toegetreden tot het parlement, vanwege de overgangsfase. Hij behaalde tijdens de laatste verkiezingen de meeste stemmen van alle kandidaten landelijk. In een brief aan parlementsvoorzitter Ashwin Adhin liet Santokhi weten dat hij per 15 september 2025 beschikbaar is om zijn zetel in DNA in te nemen.
De afgelopen periode hebben Santokhi en het VHP-bestuur een evaluatie van de verkiezingen van 2025 gedaan. Ook is de herpositionering van de partij als grootste en enige parlementaire oppositiepartij besproken. Er zijn evaluatie- en strategische teams ingesteld, gesprekken gevoerd met interne- en externe actoren en bezoeken gebracht aan structuren in de districten. Deze werkzaamheden bevinden zich inmiddels in een vergevorderd stadium en zullen na Santokhi’s terugkeer worden afgerond.
- Verkeersveiligheidsinstituut wil concrete acties tegen stij…..
- Opofferingsverhaal van oorlogsslavinnen uit Japan komt eind….
- Onderzoek naar verdwenen middelen kent strafrechelijk- als …..
- Dirk Currie stelt onderwijsinvesteringen centraal in minist…..
- Bouw gestart aan mega-gaspijpleiding Nigeria-Marokko.
- Nederlandse ambassadeur ontmoet president Simons.
- Israëlische rabbijn roept op tot totale uithongering van Ga….
- ‘Joods lijden’ is een wereldgebeurtenis, omdat ‘één Joods l….
- Nederlandse ambassadeur Oostelbos bij president Geerlings-S…..
- Suriname in crisis: armoede is geen keuze, maar een gevolg …..
- Verkeersveiligheidsinstituut slaat alarm over ernstige verk…..
- Video -Brandweer redt inwoners tijdens overstromingen in Zu….
- Video -Modderstroom treft Himalayadorp: minstens vier doden….
- Video -Maleisische koning brengt historisch staatsbezoek aa….
- Dirk Currie beëdigd als minister van Onderwijs, Wetenschap …..
- Panka : ‘Wij voelen ons vereerd’..
- Justitie roept hulp samenleving in bij opsporing voortvluch….
- Directeur DNV ontheven vanwege strategische positie..
- Tsang wil duidelijkheid rond gunning Van ‘t Hogerhuysstraa…..
- Surinaamse ambassade brengt Caricom en Centraal-Amerika sam…..
- ‘Het ligt niet per se aan de leerlingen maar aan het onderw…..