President Chan Santokhi is van mening dat zijn partij met 20 zetels in een uitdagende coalitie een trackrecord heeft van behaalde resultaten. “Hoeveel meer zou de partij niet kunnen realiseren als zij een groter mandaat van het volk krijgt?” vroeg de politicus zich af tijdens een partijcongres.
Tijdens het congres werd VHP-voorzitter Santokhi opnieuw aangewezen als lijsttrekker van de partij voor de komende verkiezingen. Hij stelde dat de aandacht ook verdeeld moest worden om vraagstukken binnen de coalitie op te lossen. Hij vroeg de gemeenschap om een groter mandaat, zodat de VHP effectiever beleid kan voeren. “Geef me uw stem en ik maak van Suriname een paradijs,” was zijn oproep.
Santokhi somde enkele verworvenheden op die volgens hem het bewijs zijn van de inzet van de regering. Hij wil het begonnen werk afmaken, omdat er volgens hem al goed werk is verricht. Zo noemde hij onder meer voorzieningen voor goede voeding, betaalbare financiering voor woningbouw en de aanpak van diverse grondvraagstukken. Kort voor de verkiezingen zijn onder andere de AOV-gelden verhoogd, is er koopkrachtversterking doorgevoerd en is een maandelijkse steun voor studenten vanaf 18 jaar gerealiseerd—zaken waarvoor de VHP zich sterk heeft gemaakt, aldus de partijleider.
Het sociale programma is volgens Santokhi in het belang van de minder draagkrachtigen uitgevoerd. Landelijk wordt er voedsel gedistribueerd en de foodbaskets dragen bij aan het beschikbaar stellen van goedkope basisproducten. Internationaal wordt Suriname gerespecteerd, wat onder andere blijkt uit de verkiezing van minister van BIBIS, Albert Ramdin, tot secretaris-generaal van de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS).
De private sector heeft volgens Santokhi ook incentives ontvangen, met het oog op grote olie- en gasprojecten. Het staatshoofd ging verder in op de ontwikkelingen binnen de staatsbedrijven en stond stil bij de SLM. Volgens hem zal de regering de Surinaamse Luchtvaartmaatschappij beschermen. “Het bedrijf kan gesloten worden, maar dan betaalt elke passagier duizenden euro’s om in economy class naar Nederland of Suriname te vliegen,” stelde hij.
De regering zal de strategische bedrijven behouden en verder versterken, terwijl de overige bedrijven worden afgestoten.
- Rotary District Governor maakt opwachting bij president..
- Honderden miljoenen dwangsommen tegen de Staat..
- Column: Tijd voor partnerschappen..
- Vóór zondag neemt VHP besluit over kandidaatstelling Kadens…..
- Documentaire ‘Voor altijd gevlekt’ toont harde realiteit na…..
- Dc Josta Lewis: “Ik heb al een maand geleden om ontheffing …..
- Eerbetoon aan Surinaamse leiders..
- DNA-vergadering opnieuw geannuleerd..
- Advocaat Veira: Gedrag voorganger ‘maatschappelijk afkeuren…..
- Phagwá Milan: Muziek, bara wedstrijd en vegetarisch eten..
- Santokhi roept Indiase bedrijven op om te investeren in Sur…..
- Balloon Boy Hoax: Een Wereldwijde Sensatie..
- Uitslagen Voetbalwedstrijden – 12 maart 2025..
- Pakistan: treinkaping beëindigd, 346 gijzelaars bevrijd..
- Starlink in India: Wat zijn de beloofde internet snelheden?..
- Matinee Française in Suriname..
- Aantal stembureau’s voorlopig op 673 gesteld..
- BEP eist maatregelen tegen dc’s met dubbele petten in verki…..
- Wetgeving rond E-bikes laat op zich wachten; Amoksi schuift…..
- Ravin Changoer na twee jaar terug als voorzitter Surinaamse…..
- Toename rechtszaken tegen staat Suriname..