PARAMARIBO – De Surinaamse diaspora speelt een cruciale rol in de economische ontwikkeling van Suriname. Dit werd benadrukt in een recente toespraak van president Chandrikapersad Santokhi waarin werd gesteld dat met een sterke samenwerking tussen de 650.000 inwoners van Suriname en de ruim 400.000 Surinamers in het buitenland, het land de stap kan zetten naar een hogere ontwikkelingsstatus.
De regering ziet de Surinaamse diaspora als een essentiële pijler voor economische groei. Door de ervaring, kennis en investeringskracht van Surinamers in Nederland, de Verenigde Staten en andere landen te benutten, kan Suriname nieuwe economische kansen creëren. “We moeten de diaspora niet als concurrenten zien, maar als partners in de ontwikkeling van ons land,” aldus de president.
Een van de meest besproken kansen voor Suriname is de recente ontwikkeling van de olie- en gassector. Deze sector biedt een unieke mogelijkheid om de economie drastisch te transformeren. Toch benadrukte de regering dat economische groei niet alleen afhankelijk moet zijn van olie en gas. Ook andere sectoren, zoals landbouw, technologie en toerisme, moeten worden gestimuleerd om een duurzame en brede economische basis te creëren
Om de betrokkenheid van de diaspora te vergroten, werkt de regering aan het vereenvoudigen van regels en het verminderen van bureaucratie. Dit moet ervoor zorgen dat Surinamers in het buitenland gemakkelijker kunnen investeren in hun thuisland. Ook wordt er gewerkt aan het creëren van een stabiel politiek en economisch klimaat, met een focus op veiligheid en lange termijn investeringsmogelijkheden. Naast economische investeringen speelt de diaspora ook een belangrijke rol in andere sectoren, zoals de gezondheidszorg en sport. Succesvolle initiatieven, zoals niertransplantaties en hartoperaties door diaspora-artsen, tonen aan hoe expertise uit het buitenland Suriname ten goede kan komen. Ook in de sportsector is samenwerking met diaspora-atleten van belang om het niveau van Surinaamse teams te verhogen.
De president benadrukte dat Suriname de potentie heeft om een welvarend land te worden als de juiste strategie wordt gevolgd. Met een bosbedekking van 93 procent en een unieke mix van natuurlijke hulpbronnen heeft het land alle mogelijkheden om te floreren. Wat nodig is, is een gezamenlijke inspanning van zowel de lokale bevolking als de diaspora om investeringen, kennis en innovatie te bundelen. “Door samen te werken en te investeren in verschillende sectoren kan Suriname zich ontwikkelen tot een sterk en welvarend land, waar toekomstige generaties van kunnen profiteren”.
- SEOB pleit voor vervolgprogramma IMF..
- Minister Kuldipsingh grotendeels tevreden over prestaties..
- Man opgepakt in Stolkertsijver voor illegaal vuurwapenbezit..
- USD 700 miljoen in de wacht voor Surinaamse economie, volge…..
- ‘Between the Lines’ hoopt op partner voor organisatie Sophi…..
- Gewapende overval op woning en tandartspraktijk..
- Vernoeming Bureau Nieuwe Haven naar inspecteur Herman Goodi…..
- Producten uit India zijn niet vreemd voor Suriname..
- Pocketboek belicht verworvenheden regering..
- Pg bespreekt actuele situatie in ressort Kabalebo..
- Adhin enorm blij en dankbaar dat OM teruggefloten is door h…..
- Brunswijk uit kritiek op controle kiezerslijsten binnenland..
- Daders nemen buit van SRD 80.000 en US$ 4500 mee..
- Vicepresident uit kritiek op gang van zaken rond controle k…..
- Markoesa-project krijgt nieuwe injectie..
- Man met illegaal vuurwapen in verzekering gesteld..
- Pg Paragsingh oriënteert zich te Apoera..
- Abrahams kondigt maatregelen aan tegen OM bij regeermacht N…..
- NDP: na politieke vervolging is er nu gerechtigheid..
- Grote drukte bij de afgifte van Moni Karta..
- Bee: ‘In principe is de regering nu in overtreding’..