President Chan Santokhi heeft in een brief aan het Centraal Hoofdstembureau (CHS) en de voorzitter van De Nationale Assemblee (DNA) laten weten dat hij bewust zijn verkiezing als lid van DNA heeft aanvaard, maar zijn lidmaatschap nog niet formeel heeft bewilligd. Hij vreest anders een situatie te creëren waarin het land tijdelijk stuurloos raakt.
Hoewel hij zinspeelt op toetreding tot het parlement, benadrukte Santokhi tegenover journalisten dat de formele handelingen rond de installatie van het nieuwe parlement prioriteit hadden. Tegelijkertijd moeten nog enkele stappen worden genomen die onder zijn verantwoordelijkheid als zittende president vallen, waaronder procedures na de verkiezing van de nieuwe parlementsvoorzitter. Hij heeft de voorzitter van DNA gevraagd om zijn toelating op een later moment te laten plaatsvinden.
Binnen de top van de VHP, waar Santokhi partijvoorzitter van is, is erkend dat hij bij de verkiezingen de meeste stemmen van het electoraat heeft behaald. “Daar moet serieus rekening mee worden gehouden,” aldus Santokhi. “Het volk verwacht dat ik hun belangen blijf behartigen.”
De president liet weten dat er inmiddels een traject is uitgezet voor de overdracht van de macht. Op de vraag of hij al heeft gesproken met de mogelijk nieuwe president Jenny Simons, wilde hij zich niet concreet uitlaten.
Gevraagd of de VHP zal meewerken aan een verkiezing van de president en vicepresident binnen DNA – in plaats van via de Verenigde Volksvergadering – antwoordde Santokhi met een glimlach dat zijn partij zich altijd constructief opstelt.
- Solange Claudette Josephine Kotezebue..
- PL toont stembriefje bij verkiezing topfuncties; stelt meld…..
- Taalbeleid en -wet..
- Start refreshment training voor BAVP’ers voor handhaving Ta…..
- KPS viert 130-jarig bestaan met feestelijke rondmars..
- Officiële spellingvoorstellen Saamaka en Okanisi is histori…..
- TotalEnergies vergroot aanwezigheid in Surinames offshore..
- Zes landen nemen deel aan internationaal Arthy Lie Taekwond…..
- Politieke onzekerheid ondanks brede steun voor regeerakkoor…..
- Regering en Ravaksur Plus tekenen principeovereenkomst fisc…..
- De aard die de intentie verraad..
- NAKS herdenkt de afschaffing van de slavernij op 1 juli met…..
- Zwarte Cobra wil na vrijspraak ook drie miljoen euro..
- Jamal Jansen: “Geef kleine ondernemers ruimte in de olie- e…..
- VS stopt beschermstatus Haïtianen per september..
- Suriname roept op tot solidariteit en hervorming tijdens OA…..
- Hakrinbank sluit 2023 af met SRD 57 miljoen winst en sterke…..
- TotalEnergies investeert fors in werkgelegenheid, technolog…..
- De Grote Boom, historisch fotoboek in het kader van 180 jaa…..
- Ook vandaag zon en onweersbuien..
- Staatsolie investeert US 1,8 miljoen dollar in ‘selfservice…..