President Chandrikapersad Santokhi heeft in Bridgetown, Barbados,bilaterale gesprekken gevoerd met VN-secretaris-generaal AntónioGuterres en Ursula von der Leyen, voorzitter van de Europese Commissie.De ontmoetingen vonden plaats op 19 februari in de marge van de 48steCaricom Staatshoofden Vergadering en stonden in het teken van mondialeen regionale vraagstukken, waaronder geopolitieke spanningen, handelsstromen en de impact van internationale beleidsveranderingen op het Caribisch gebied.
Tijdens de gesprekken werd onder meer de situatie rondom de oorlog tussenOekraïne en Rusland besproken, evenals de bredere gevolgen daarvan voor dewereldhandel en de beschikbaarheid van goederen en diensten. Suriname en deregio ondervinden de gevolgen van deze geopolitieke ontwikkelingen, metname op economisch en voedselzekerheidsvlak. Daarnaast kwam het nieuwebeleid van de Amerikaanse president Donald Trump aan bod en de mogelijkeinvloed hiervan op de Caribische regio. Een ander belangrijk thema was de versterking van de samenwerking tussen de EU, de VN en de Caricom. President Santokhi benadrukte dat samenwerking met internationale partners essentieel is om de huidige mondiale uitdagingen het hoofd te bieden en te bouwen aan een veerkrachtige, duurzame en inclusieve toekomst. Het staatshoofd sprak zijn waardering uit voor het leiderschap van VN-secretaris-generaal Guterres bij wereldwijde crisissituaties en diens inzet voor financiële hervormingen op mondiaal niveau.
Met de EU onderhoudt Suriname een gestructureerde dialoog over diversevraagstukken die van belang zijn voor de bilaterale relatie. Tijdens het overlegmet von der Leyen werden onder andere economische samenwerking enduurzame ontwikkeling besproken. De staatshoofdentop, die momenteelplaatsvindt in Barbados, staat dit jaar in het teken van “Kracht in eenheid: hetsmeden van Caribische veerkracht, inclusieve groei en duurzame ontwikkeling.”Tijdens de plenaire sessies worden onderwerpen als voedsel- en voedingszekerheid, klimaatverandering en klimaatfinanciering, de aanhoudendecrisis in Haïti, veiligheidskwesties en de Caricom Single Market and Economy(CSME) behandeld.
- Prikactie bij STVS: personeel eist oplossing voor overuren..
- Man aangehouden te Stolkertsijver voor illegaal vuurwapenbe…..
- CBB-directeur belooft de beste kiezerslijsten voor komende …..
- Relatie Suriname-Nederland onder vergrootglas tijdens sympo…..
- Bromfietser overlijdt door letsels aanrijding..
- KPS politiekapel vervolgd project muzieklessen verzorgen aa…..
- Drugsverdachte in de kraag gevat..
- Termijnen medisch tuchtcollege en money laundering commissi…..
- Ambtenaren bij de STVS roeren zich..
- Dieven breken in woning Osmiumstraat in en maken kluis buit..
- Meer Keniaanse politie arriveert in Haïti voor veiligheidsm…..
- Bromfietser overleden aan gevolgen aanrijding..
- AWJ-minister in regeringsvergadering: ‘Armoedegrens toont d…..
- Armoedegrens vastgesteld op SRD 7337..
- Herstelwerkzaamheden aan de Desire Delano Bouterse Highway..
- Brunswijk: “Landvreugd treft geen blaam bij grondkwestie…..
- BLTO wil uitbetaling achterstallige overuren eind deze maan…..
- Toga Dialoog: Historisch congres van rechters en advocaten..
- OW-minister: “Aanpak van havens belangrijk”..
- In de middag buien, in de avond droog..
- Staat betaalt achterstand aan Roy Bhoedoe voor brandstoflev…..