President Chandrikapersad Santokhi heeft in Bridgetown, Barbados,bilaterale gesprekken gevoerd met VN-secretaris-generaal AntónioGuterres en Ursula von der Leyen, voorzitter van de Europese Commissie.De ontmoetingen vonden plaats op 19 februari in de marge van de 48steCaricom Staatshoofden Vergadering en stonden in het teken van mondialeen regionale vraagstukken, waaronder geopolitieke spanningen, handelsstromen en de impact van internationale beleidsveranderingen op het Caribisch gebied.
Tijdens de gesprekken werd onder meer de situatie rondom de oorlog tussenOekraïne en Rusland besproken, evenals de bredere gevolgen daarvan voor dewereldhandel en de beschikbaarheid van goederen en diensten. Suriname en deregio ondervinden de gevolgen van deze geopolitieke ontwikkelingen, metname op economisch en voedselzekerheidsvlak. Daarnaast kwam het nieuwebeleid van de Amerikaanse president Donald Trump aan bod en de mogelijkeinvloed hiervan op de Caribische regio. Een ander belangrijk thema was de versterking van de samenwerking tussen de EU, de VN en de Caricom. President Santokhi benadrukte dat samenwerking met internationale partners essentieel is om de huidige mondiale uitdagingen het hoofd te bieden en te bouwen aan een veerkrachtige, duurzame en inclusieve toekomst. Het staatshoofd sprak zijn waardering uit voor het leiderschap van VN-secretaris-generaal Guterres bij wereldwijde crisissituaties en diens inzet voor financiële hervormingen op mondiaal niveau.
Met de EU onderhoudt Suriname een gestructureerde dialoog over diversevraagstukken die van belang zijn voor de bilaterale relatie. Tijdens het overlegmet von der Leyen werden onder andere economische samenwerking enduurzame ontwikkeling besproken. De staatshoofdentop, die momenteelplaatsvindt in Barbados, staat dit jaar in het teken van “Kracht in eenheid: hetsmeden van Caribische veerkracht, inclusieve groei en duurzame ontwikkeling.”Tijdens de plenaire sessies worden onderwerpen als voedsel- en voedingszekerheid, klimaatverandering en klimaatfinanciering, de aanhoudendecrisis in Haïti, veiligheidskwesties en de Caricom Single Market and Economy(CSME) behandeld.
- Jack Uden onderscheiden door Satya Dharma..
- Grens..
- Bewoners Alkmaar krijgen binnenkort schoon drinkwater..
- Reactie op schrijven VIDS..
- ‘The Myth of El Dorado’ krijgt vervolg met ‘uilen ser…..
- Advocaat vraagt rechter om gedeeltelijke vernietiging van d…..
- NOODZAAK, HOOFDZAAK, BIJZAAK..
- Wegomlegging Havenlaan Zuid voor ceremoniële naamsveranderi…..
- ‘Groene Ontwikkelingsstrategie’ heeft breed dra…..
- Reactie NDP op dWT: misinformatie of desinformatie?..
- NPS GING DRIE KEER IN DE FOUT..
- PRESIDENT GEERLINGS-SIMONS..
- Waarom Surinam Airways niet groter kan worden..
- Rusland: deze verkiezingen de belangrijkste in 50 jaar tijd..
- Volleyballers Yelyco sturen SVV met hangende hoofden terug..
- President Santokhi naar Barbados voor Caricom-top..
- Truckeigenaar die illegaal grofvuil dumpt ‘ernstig aangespr…..
- Alice Amafo keert terug naar ABOP: “De echte Queen is terug…..
- Landelijke operatie ‘Blitz’ moet de veiligheid …..
- Politiebericht over overleden bromfietser Martin Luther Kin…..
- Surinaamse ondernemers moeten uit comfortzone stappen en me…..