President Chan Santokhi heeft vandaag een gesprek gevoerd met NDP-voorzitter Jennifer Simons. Het gesprek ging over het verkiezingsproces dat nu is afgesloten en dat alle partijen de uitslag hebben geaccepteerd. De president feliciteerde alle partijen die zetels hebben behaald en sprak expliciet zijn waardering uit voor de NDP als grootste partij in de nieuwe Nationale Assemblée. De president en de NDP-voorzitter onderstreepten het belang van rust en wederzijds respect in deze fase van het democratische proces.
Er werd stilgestaan bij de installatie van de Nationale Assemblée en de verkiezingvan haar voorzitter en vicevoorzitter eerder op de dag. De president gaf aan dat zijn kabinet alle nodige ondersteuning zal bieden bij het verdere transitieproces na de verkiezingen van de president en vicepresident, met reeds aangewezen contactpersonen voor de coördinatie. Het belang van goede communicatie met de samenleving werd erkend, om stabiliteit en vertrouwen te waarborgen.
Het gesprek werd afgesloten met de afspraak dat na de verkiezingen van de president en vicepresident o.a. de financiële autoriteiten overleg zullen plegen om een soepele transitie te waarborgen.
Aan het gesprek namen deel: de president, de minister van Financiën en Planning, Stanley Raghoebarsing, Simons, de directeur van het Kabinet van de President, de ondervoorzitters van de Nationale Democratische Partij, Sergio Akiemboto en Faizal Abdoelgafoer.
- Multidisciplinaire Werkgroep Armoedegrensbepaling pleit voo…..
- Simons sluit VHP definitief uit: ‘Geen onderhandelingen mee…..
- ‘Armoedebestrijding moet gestructureerde aanpak krijg…..
- Braziliaanse bedrijven zien volop kansen in Surinaamse olie…..
- De democratie en haar randvoorwaarden: een fundament voor e…..
- Privébezittingen van Napoleon Bonaparte voor miljoenen onde…..
- Geen middelen voor opstart vervolgopleidingen IOL..
- Santokhi pleegt opnieuw woordbreuk en neemt tóch zitting in…..
- Louis Vismale viert 58ste verjaardag met oproep tot structu…..
- VES: Hervorming gezondheidszorg: Kans op echte verandering …..
- Dorpsgemeenschappen Bataliba-regio dreigen geïsoleerd te ra…..
- Man aangehouden in Albina voor ontvoering en seks met 15-ja…..
- Dasai bezoekt landenpaviljoens op Expo 2025 in Japan..
- Juridische status Production Sharing Contract: hybride mode…..
- Naast het minimumloon is ook de vaststelling van leefbaar l…..
- Dasai bezoekt landenpaviljoens op expo in Japan..
- Boete verhoogd voor niet overgedragen verkochte voertuigen …..
- VHP: Simons weigert dialoog en kiest voor polarisatie in Su…..
- Vandaag veel meer zon, regen neemt af..
- GenWise Conference 2025 verbindt vier generaties op de werk…..
- Poetin blijft weg van BRICS-top in Brazilië vanwege arresta…..