President Chan Santokhi heeft gisteren de officiële ingebruikname bijgewoond van de gerestaureerde mandir van de vereniging Jagrat Arya Mandal aan de Lalla Rookhweg. Tijdens de ceremonie benadrukte president Santokhi het belang van spiritualiteit, zuiverheid, geloof en kracht als leidraad in het leven en als steun in moeilijke tijden.
Volgens Reina Ramautar, secretaris van de vereniging, markeert de restauratie een bijzonder moment voor de organisatie en haar leden. “Het heeft even geduurd, maar we hebben het gerealiseerd. Dit project is een prachtige stimulans om verder te gaan,” aldus Ramautar. De renovatie begon in december en werd eind februari afgerond, binnen een periode van 2,5 maand.
Ramautar prees de inzet waarmee de restauratie is voltooid en riep de leden en de bredere Surinaamse gemeenschap op om de mandir en andere gebedshuizen actief te blijven bezoeken. “We zijn nu actiever bezig en kunnen verdere stappen ondernemen. De aanzet is gegeven door het Kabinet van de President, en dat stimuleert ons om door te gaan,” voegde ze toe.
Ze onderstreepte het belang van spirituele rust en gemeenschap: “Bij ons in de mandir gaat niemand weg zonder een boodschap, of die nu actueel of spiritueel is. Ik roep iedereen op om mandirs, kerken en masjids te blijven bezoeken voor innerlijke rust en spirituele verheffing.”
De ceremonie begon met gebeden en spirituele liederen met diepgaande boodschappen. President Santokhi sprak zijn dankbaarheid uit voor de warmte en spiritualiteit die hij ervoer en gaf aan dat hij deze inspiratie meeneemt naar de aankomende verkiezingen. Hij onderstreepte dat gebed en spiritualiteit niet alleen troost bieden in tijden van teleurstelling en tegenslag, maar ook kracht en richting geven.
“Het leven is geen rechte weg zonder obstakels, maar een pad vol uitdagingen. Toch moeten we onze eigen weg blijven volgen, met het vertrouwen dat onze Schepper ons leidt naar de bestemming die voor ons is bepaald,” sprak president Santokhi.
Hij benadrukte de cruciale rol van de mandir als meer dan een fysiek gebouw: “Dit is een huis van onze Schepper, een plek voor gebed, zegeningen en gemeenschap. Hier vinden mensen steun, zowel in vreugdevolle als in moeilijke momenten.”
- PVV verslikt zich in Flora..
- Presidentiële werkgroepen voor Rahemal en Winti Wai..
- Arbeidsadviescollege versterkt sociale dialoog met ILO-onde…..
- Minister Sewdien: “LVV staat klaar om getroffen boeren te o…..
- VERGETEN ROL VAN OUDERS BIJ OPVOEDING VAN HUN KINDEREN..
- Bewolkte zondag met wat opklaringen..
- Bewolkte zondag met wat opklaringen..
- Politie aangevallen door bijen tijdens het opvissen van lij…..
- Irfaan Ali opnieuw presidentskandidaat Guyana en overtuigd …..
- Henk Samson (81) Capelle aan den IJssel 11-3-2025..
- Plannen voor ‘operationele fase’ van vredesakko…..
- De EU intensiveert de samenwerking met Zuid-Afrika, terwijl…..
- Golda Meir (geboren als Golda Mabovitch in Kiev, Rusland) w…..
- Somohardjo dankbaar voor succesvolle eerste nationale iftar..
- Royal Navy voorziet Commando Force van nieuwe SIG SAUER-gew…..
- ‘Ontwikkeling binnenland nooit gerealiseerd ondanks machtsp…..
- Amerikaanse bedrijven tonen interesse in Suriname tijdens h…..
- Nazaten Para-plantages eisen duidelijkheid over landbezit..
- Ruim 10.000 personen op diverse kandidatenlijsten..
- Tjin Liep Shie trekker ordening bus- en bootsector..
- Robinhood met gemak voorbij Leo Victor..