President Chan Santokhi heeft gisteren tijdens een exclusief diner in Maharaja Palace de Indiase Fact-Finding Mission toegesproken, waarbij hij het belang van de strategische samenwerking tussen Suriname en India onderstreepte en Indiase bedrijven opriep om te investeren in Suriname. “Het is een eer en genoegen om deze bijzondere delegatie van Indiase ondernemers in Suriname te verwelkomen,” sprak president Santokhi.
Hij benadrukte dat het voor het eerst is dat een zo grote groep Indiase bedrijven investeringsmogelijkheden in Suriname komt verkennen. “Hun aanwezigheid hier zal de internationale zakelijke relaties tussen Suriname en India versterken.”
De president prees India’s economische en technologische vooruitgang en wees op diverse samenwerkingskansen. “India loopt wereldwijd voorop in economische en technologische ontwikkeling, maar ook in sectoren zoals landbouw, energie, digitale innovatie en farmacie. In combinatie met de natuurlijke rijkdommen en strategische ligging van Suriname kunnen wij samen grootse resultaten bereiken.”
Om investeringen te bevorderen, gaf Santokhi aan dat Suriname actief werkt aan het verbeteren van het ondernemingsklimaat. Daarnaast wees hij op geopolitieke kansen door de recente benoeming van de Surinaamse minister van Buitenlandse Zaken als secretaris-generaal van de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS). “Met onze vertegenwoordiging in de OAS kunnen wij de toegang tot nieuwe markten vergemakkelijken en zorgen voor een sterker netwerk binnen de regio.”
Een ander aandachtspunt was het verbeteren van de connectiviteit tussen beide landen. “Ik heb Surinam Airways geïnstrueerd om directe vluchten tussen onze landen te realiseren,” aldus de president. Hij benadrukte de noodzaak van betere verbindingen voor handel, investeringen en culturele uitwisselingen. Daarnaast moedigde hij Indiase banken aan zich in Suriname te vestigen.
“Hier ligt de toekomst voor olie en gas, voor carbon credits en groene obligaties,” stelde Santokhi. “Indiase banken horen hier aanwezig te zijn om deze groeimogelijkheden te ondersteunen.”
- Minister Nurmohamed: “Geen ambitie voor DNA, maar wel voor …..
- VSB steunt commissies voor Rechtvaardige Transitie en Natio…..
- OKB voorzitter: Dc’s Bansi-Durga en Lewis ontheffen u…..
- Surinaamse Rotary Clubs blijven investeren in Stichting Bet…..
- OAS-landen benadrukken historische verkiezing minister Ramd…..
- BEP hoopt op actie van Ramdin voor volledige uitvoering men…..
- Garret Bartelts Mirakel op de Ski’s..
- VHP: Verkiezing Ramdin als OAS-topman trots moment Surinam…..
- Internationaal volleybaltoernooi Guyana graadmeter Condor e…..
- Geen Stein, wel Rigters in eindselectie Natio..
- Kortgeding PVP tegen CHS en president!..
- FBI Intensiveert Onderzoek naar Cartel Gelinkt aan Maduro-r…..
- AZP neemt eerste fase West Wing project in gebruik..
- Landsdienaren die kandidaat zijn voor verkiezingen vrijgest…..
- ‘Batik Reimagined. Where tradition meets innovation’ fusie …..
- Internet Apoera plat na inbraak bij Telesur..
- ‘Presidenten Wijdenbosch, Venetiaan en Santokhi hebben bijg…..
- SHI veroordeelt beschadiging en diefstal van beelden van Ga…..
- Filipijnen sturen ex-president Duterte naar ICC voor moorde…..
- SVB en SML gaan over tot digitale verkoop toegangskaarten v…..
- EZ-minister Kuldipsingh: “Goede standaarden maken economie …..