President Chan Santokhi heeft gisteren tijdens een exclusief diner in Maharaja Palace de Indiase Fact-Finding Mission toegesproken, waarbij hij het belang van de strategische samenwerking tussen Suriname en India onderstreepte en Indiase bedrijven opriep om te investeren in Suriname. “Het is een eer en genoegen om deze bijzondere delegatie van Indiase ondernemers in Suriname te verwelkomen,” sprak president Santokhi.
Hij benadrukte dat het voor het eerst is dat een zo grote groep Indiase bedrijven investeringsmogelijkheden in Suriname komt verkennen. “Hun aanwezigheid hier zal de internationale zakelijke relaties tussen Suriname en India versterken.”
De president prees India’s economische en technologische vooruitgang en wees op diverse samenwerkingskansen. “India loopt wereldwijd voorop in economische en technologische ontwikkeling, maar ook in sectoren zoals landbouw, energie, digitale innovatie en farmacie. In combinatie met de natuurlijke rijkdommen en strategische ligging van Suriname kunnen wij samen grootse resultaten bereiken.”
Om investeringen te bevorderen, gaf Santokhi aan dat Suriname actief werkt aan het verbeteren van het ondernemingsklimaat. Daarnaast wees hij op geopolitieke kansen door de recente benoeming van de Surinaamse minister van Buitenlandse Zaken als secretaris-generaal van de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS). “Met onze vertegenwoordiging in de OAS kunnen wij de toegang tot nieuwe markten vergemakkelijken en zorgen voor een sterker netwerk binnen de regio.”
Een ander aandachtspunt was het verbeteren van de connectiviteit tussen beide landen. “Ik heb Surinam Airways geïnstrueerd om directe vluchten tussen onze landen te realiseren,” aldus de president. Hij benadrukte de noodzaak van betere verbindingen voor handel, investeringen en culturele uitwisselingen. Daarnaast moedigde hij Indiase banken aan zich in Suriname te vestigen.
“Hier ligt de toekomst voor olie en gas, voor carbon credits en groene obligaties,” stelde Santokhi. “Indiase banken horen hier aanwezig te zijn om deze groeimogelijkheden te ondersteunen.”
- Strengere handhaving op werk- en verblijfsvergunningen..
- Eerste officiële vaart van marineschip RSS Barracuda..
- Natuurbeschermers in coalitie voor voortbestaan zeekoeien..
- Ramdin: Chinalco deal niet van de tafel..
- Omgeving Slavernijmonument Amsterdam wordt grondig aangepak…..
- Leiderschap is ondankbaar!..
- VLS verwijt SPA en PALU ouderwets denken..
- 5 Zuid-Amerikaanse landen steunen OAS kandidatuur Ramdin..
- Ambassadeur Azerbeidzjan ziet bilaterale mogelijkheden in h…..
- Suriname klaar voor olie- en gasexploratie met Shell, Total…..
- Rijstboeren in Wageningen in nood door watertekort en stijg…..
- Azerbeidzjan en Suriname bespreken mogelijkheden voor samen…..
- Zwaar gewapende mannen plegen overval..
- Weg naar Zee wordt tot rampgebied verklaard; voorbereiding …..
- OKB traint ressort coördinatoren..
- Gewapende beroving op magazijn aan de Eduard Abrahamsweg..
- Harold Orlando Ravenberg..
- Wereld Obesitas Dag: het gevaar van obesitas voor de gezond…..
- Verontrustende cijfers over obesitas..
- Minister EZ leest voor de kinderen van O.S. R.A. Tammenga..
- Prognoses en de glazen bol..