Vertegenwoordigers van de dorpen Totikamp en Nieuw-Koffiekamp, en enkele ex-leden van het Jungle Commando werden door president Chandrikapersad Santokhi ontvangen op het Kabinet van de President. Tijdens de ontmoeting op maandag 10 februari 2025, werden diverse uitdagingen waarmee de gemeenschappen te kampen hebben, onder de aandacht van het staatshoofd gebracht.
Er is onder andere gesproken over de beperkte toegang tot elektriciteit in het dorp Toti Kampu, gelegen in het Tapanahony-gebied. De dorpsbewoners worden geconfronteerd met frequente stroomuitval als gevolg van een niet goed functionerende generator. Dit heeft negatieve gevolgen heeft voor de lokale economie, zoals problemen met de opslag van gejaagd wild, een belangrijke inkomstenbron voor velen. Daarnaast, is de weg naar het dorp nauwelijks begaanbaar, en is er een gebrek aan ontwikkelingsmogelijkheden voor degemeenschap. Deze situatie dwingt veel inwoners ertoe om naar andere gebieden te emigreren. Zij vroegen daarom de aandacht van het staatshoofd voor de nodige aanpak in deze gebieden.
De ex-leden van het Jungle Commando gaven aan dat zij, ondanks hun toegewijde bijdrage in het verleden, jarenlang geen erkenning of adequate ondersteuning hebben ontvangen. “Ook wij als oud-Jungle Commando-leden verdienen waardering.” Zij wezen daarnaast op de moeilijke financiële situatie waarin velen van hen verkeren en vroegen om structurele ondersteuning vanuit de overheid. President Santokhi hoorde hun grieven aan en toonde begrip voor de geschetste problematiek. De president gaf opdracht om in kaart te brengen welke ex-leden van het Jungle Commando nog in aanmerking komen voor een eventuele ondersteuning. Daarnaast zal er spoedig een werkgroep worden belast met de aanpak van de uitdagingen waarmee de bewoners van de dorpen kampen. Ook zal worden gekeken naar mogelijkheden om de infrastructuur en basisvoorzieningen in deze gebieden te verbeteren.
- Karateka’s in startblokken voor ABC-toernooi..
- MOU’s getekend tijdens de International Business Conference…..
- Nieuwe beweging ‘Suriname Boven Alles’ gelanceerd..
- IMF: Suriname op weg naar explosieve economische groei door…..
- GEVAARLIJKE KUIL..
- A20: Investeren in Suriname? Eerst een realiteitstest..
- Drugsverdachte met SRD 200.000 aangehouden..
- Mac Andrew roept STVS-personeel op in dialoog te blijven..
- “Diaspora biedt kansen voor groei en vooruitgang”..
- President: BIZA-minister wordt niet op non-actief gesteld; …..
- Armoedegrens nu vastgesteld op SRD 7337..
- Inwoners Gaza geven Trump duidelijk antwoord: wij zullen he…..
- Samenwerking voor stimulering overdracht Franse taal en gas…..
- Regering bezuinigt op budget JusPol..
- Betaling driemaandelijkse verblijfsvergunning en rechten va…..
- President geeft opdracht salarissen medewerkers Huize Ashia…..
- Suriname ontvangt prestigieuze LatinFinance-erkenning voor …..
- SVJ bezorgd over aanvallen journalisten en mediabedrijven..
- ABOP houdt op 15 februari grootse massameeting in verband 3…..
- ‘We willen iedereen in Suriname tellen’..
- SVJ bezorgd over partijpolitieke aanvallen op media en jour…..