President Chan Santokhi heeft op donderdag 3 juli 2025 in de Congreshal 169 bloeddonoren onderscheiden voor hun vrijwillige en levensreddende inzet. De donoren ontvingen een medaille in de Ere-orde van de Gele Ster, in de rangen Ridder (75), Officier (44) en Commandeur (50), als erkenning voor het tussen de 30 en 100 keer doneren van bloed.
De plechtigheid markeert een belangrijk eerbetoon aan burgers die zich langdurig belangeloos inzetten voor de volksgezondheid in Suriname. “Zij die bloed afstaan, erkennen het levensbelang van een ander, scharen zich solidair daarachter en vervullen de rol van hulpverlener door het geven van hun kostbaar bloed,” aldus president Santokhi in zijn toespraak.
Foto: Kabinet van de President
Foto: Kabinet van de President
Volgens Santokhi symboliseert het geven van bloed de essentie van solidariteit, vertrouwen en menselijkheid. “Het is een onmiskenbare bijdrage aan de gezondheidszorg van Suriname. Velen danken hun leven aan deze stille helden,” benadrukte hij.
President Santokhi sprak ook zijn diepe waardering uit voor de Stichting Nationale Bloedbank van het Surinaamse Rode Kruis (SRK), die al 85 jaar verantwoordelijk is voor het coördineren van de bloedvoorziening in het land. “U levert een onschatbare bijdrage aan het redden en behouden van mensenlevens. Dat is een prestatie die niet alleen onze erkenning verdient, maar ook navolging in de regio en daarbuiten,” zei hij.
Foto: Kabinet van de President
Foto: Kabinet van de President
De president stond stil bij de structurele behoefte aan bloeddonoren en vrijwilligers die zich willen inzetten voor het werk van de bloedbank. In het bijzonder deed hij een beroep op de Surinaamse jeugd om zich aan te sluiten bij deze missie van zorg en medemenselijkheid. “Elkaar helpen is het mooiste geschenk dat iemand een ander kan geven,” besloot hij.
- TotalEnergies: GranMorgu blijft meer dan 10 jaar produceren..
- Kantoorruimte op Sosis-terrein volledig uitgebrand..
- Plantagebestuur Carolina neemt initiatief voor ontwikkeling..
- Oliekansen: niemand buitensluiten..
- Van economische groei in 2019 naar een financiële tijdbom i…..
- NDP: Van migratie tot missie: tijd voor toonaangevend agrar…..
- Ontspannen sfeer bij festiviteiten 180 jaar Sranan Boeroes..
- KPS geeft update over veiligheid en aanpak criminaliteit..
- Kritiek op ‘eindeloze zelfkastijding’ slavernijverleden in …..
- Gonesh: “SLM weer op de rails sinds 2022”..
- Surinaams Rode Kruis viert 85 jaar ‘humaniteit in act…..
- Bewustwording rond sikkelcelziekte versterkt tijdens inform…..
- Raghoebarsing over Afreximbank-deal: “Deze ‘koelie’-ministe…..
- Korpschef Isaacs: “We doen er alles aan om de communicatie …..
- SEOGS centraal platform voor dialoog, visie en transformati…..
- Surinaamse verzekeringsmarkt positioneert zich voor offshor…..
- Arend van den Brandhof: De verguisde motor achter het Boero…..
- Israëls regionale escalatie en de wereldorde onder druk..
- Politie waarschuwt voor instortingsgevaar tunnels in mijnen…..
- Cold Case Unit: 25 personen gehoord in case Herman Gooding …..
- Politie waarschuwt voor instortingsgevaar tunnels in mijnen…..