President Chan Santokhi heeft aangekondigd dat er per 1 oktober van dit jaar meertalig onderwijs wordt ingevoerd in het binnenland. Het doel is het onderwijs toegankelijker en aantrekkelijker te maken voor leerlingen die voornamelijk communiceren in hun eigen moedertaal.
ADVERTENTIE
Minister Henry Ori van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur heeft inmiddels de opdracht gekregen dit model te implementeren. Naast het Nederlands als officiële instructietaal, zullen leerlingen ook les krijgen in hun eigen taal.
De president deed zijn uitspraak tijdens een Bromkidyari Night van de VHP afgelopen donderdag. Hij wees erop dat het verschil in slagingspercentages tussen het kustgebied en het binnenland aanzienlijk is. Door onderwijs in de moedertaal aan te bieden, wil hij kinderen uit het achterland een eerlijke kans geven op kwalitatief onderwijs.
Volgens Santokhi is het cruciaal dat leerlingen hun toetsen in hun moedertaal kunnen maken. “Het Nederlands is een bindmiddel, maar mag geen obstakel vormen bij het verwerven van kennis,” stelde de president. “De kinderen in het binnenland hebben allemaal een droom: de een wil arts worden, de ander piloot. Met het huidige onderwijssysteem is dat nauwelijks haalbaar vanwege de vele frustraties die ermee gepaard gaan.”
De president gaf verder aan dat de overheid werkt aan de invoering van afstandsonderwijs. “Als een kind lessen moet volgen voor bijvoorbeeld het NATIN, moet die student via internet gewoon kunnen deelnemen aan het leerproces. Een bijkomend voordeel is dat de lessen opgenomen worden, zodat de leerlingen de stof kunnen herhalen,” aldus Santokhi.
Tot slot benadrukte hij dat studenten in een richting geplaatst moeten worden die aansluit bij hun talent. Dit alles moet bijdragen aan het wegwerken van sociale achterstanden en het scheppen van gelijke kansen voor alle kinderen in Suriname.
- Gerenoveerde RGD-polikliniek Tijgerkreek officieel opgeleve…..
- Voorlichting over stemproces voor kwetsbare groepen van sta…..
- ERFENIS WIJDENBOSCH..
- Respect voor alle moeders..
- Overdaad..
- SAO en Self Reliance starten leertraject voor vakmensen in …..
- President brengt ode aan moeders..
- Wereldkampioenen naar Suriname voor aftrap Salsuri 2025..
- Gewapende overval in woning aan de Mawakaboweg..
- Transvaal in slotseconden naast Robinhood..
- My Health-app geeft burgers toegang tot eigen medisch dossi…..
- Transvaal in slotseconden langs Robinhood..
- India en Pakistan houden zich aan wapenstilstand..
- Maya de Lacoste: ‘Een moeder is alles voor een kind’..
- Familieconflict tussen tante en nichtje eindigt op politieb…..
- Criminelen slaan toe in woning ondernemer: grote geldbedrag…..
- CHAN PROBEERT OOK JONGEREN TE STRIKKEN..
- SEOB over kansen, uitdagingen en beleidskeuzen..
- Afgerond Makandra-project moet exportpositie Suriname verst…..
- Verkiezingsdebat Suriname 2025: politieke partijen klaar vo…..
- Wat moet er veranderen?..