President Chandrikapersad Santokhi is te gast geweest op het evenement “The future of leadership & business with AI”; een activiteit georganiseerd op 8 maart in de Assuria Hermitage High-Rise, waar leiders, beleidsmakers en innovators samenkwamen om de impact van kunstmatige intelligentie op bedrijfsvoering en leiderschap te bespreken. Het staatshoofd beklemtoonde dat AI geen toekomstvisie meer is, maar een realiteit die bedrijven transformeert en versterkt. Door automatisering en data-analyse verhoogt AI efficiëntie en productiviteit, terwijl organisaties sneller en beter onderbouwde beslissingen kunnen nemen. Naarmate AI een grotere rol speelt op de werkvloer, verandert ook het leiderschap. Leiders moeten AI begrijpen en implementeren op een manier die ethisch, transparant en mensgericht is.
Het opleiden en begeleiden van medewerkers is essentieel om de kansen van AI optimaal te benutten. Hoewel technologie veel mogelijkheden biedt, blijven menselijke intuïtie, creativiteit en empathie onvervangbaar. AI moet niet de mens vervangen, maar diens potentieel versterken. Door een toekomstgerichte en verantwoorde aanpak kunnen leiders en bedrijven AI inzetten voor groei, innovatie en duurzame werkplekken.
Ruth Sinkeler, organisator van het evenement, benadrukte dat er tijdens dit event werd gesproken over de invloed van kunstmatige intelligentie (AI) en digitalisering op het bedrijfsleven, de overheid en het beleid. Reeds vijftien jaar speelt AI een steeds grotere rol wereldwijd, en Suriname staat voor de uitdaging om de kloof met de rest van de wereld te verkleinen. Een belangrijk onderwerp dat aan bod zal komen, is ‘digital colonization’. Het verzamelen van data en het bijhouden van informatie op innovatieve wijze is cruciaal voor landen, bedrijven en beleidsmakers om zich aan te passen aan de digitale wereld. Suriname bevindt zich momenteel in een grote gap, die hij moet dichten.
Het evenement werd naast het staatshoofd, dat de opening verrichtte, en minister Riad Nurmohamed van Openbare Werken (OW), bijgewoond door ruim 100 deelnemers. Hoewel het aantal beleidsmakers beperkt is, is het bedrijfsleven goed vertegenwoordigd. De eerste sessie richtte zich op leadership, waarbij men zich afvroeg hoe bedrijfsvoering en landaanpassing aan moderne technologieën het leiderschap vereisen om strategieën en invulling te herzien. Er is ook dieper ingegaan op de praktische toepassing van AI in bedrijven, de gezondheidszorg, het onderwijs en andere sectoren. Het doel van dit evenement is vooral bewustwording. Waar staat Suriname momenteel, en wat moet er gebeuren om de toekomst van het land en het bedrijfsleven in het digitale tijdperk veilig te stellen.
- Veelpleger Iwan A. voor de rechter na reeks gewelddadige di…..
- Column: Borrelpraat no. 861..
- Dr. R. M. Nannan Panday (Kries)..
- Samson Willy Johan..
- Eugene Ludwig Puljhun..
- Donald Trump plant introductie van ‘gouden kaart̵…..
- Voetbal Uitslagen – 2 Maart 2025..
- Daan: “Regering-Santokhi heeft geen werk gemaakt van natiev…..
- EEN KANDIDAAT KIEZEN..
- EEN PARTIJ KIEZEN..
- Vrachtvoertuigen bedrijf Leiding 10 A door brand verwoest..
- Franse ambassade doneert veiligheidsattributen aan Korps Po…..
- Breaking: Opschudding binnen OPTSU na voordracht Wayne Telg…..
- Caricom herbevestigt steun voor Ramdin bij OAS..
- HELIFLOPTER..
- Ramadan 2025: Vastentijden en iftartijden wereldwijd..
- Brand verwoest drie vuilniswagens in Leiding 10A..
- Oekraïne Tussen Mineralen en Oorlogsrealiteit..
- WAT TE DOEN MET DE OPBRENGSTEN UIT DE OLIE?..
- KROONPRINSEN..
- President Santokhi in Ramadan-boodschap: “Lastercampagnes b…..