Nurmohamed: “Geld is niet het probleem”
PARAMARIBO – President Chandrikapersad Santokhi en zijn Guyanese ambtgenoot Irfaan Ali zullen overleggen over de langverwachte brug over de Corantijnrivier. Ondanks dat de rivier zich volledig op Surinaams grondgebied bevindt, heeft Guyana toegezegd de helft van de kosten op zich te nemen. Het benodigde geld is reeds gereserveerd. Volgens minister Riad Nurmohamed van Openbare Werken kan Suriname zijn aandeel van ongeveer USD 118 miljoen ophoesten, maar de financiering blijft een gevoelig punt gezien de hoge staatsschuld. De economie bevindt zich in een spanningsveld, waardoor het vinden van het juiste moment voor deze investering cruciaal is.
De Chinese China Road & Bridge Corporation heeft aangegeven bereid te zijn de brug voor te financieren. Dit zou echter betekenen dat Suriname het bedrag van USD 118 miljoen als uitgavepost op de begroting moet opnemen. Minister Nurmohamed legt uit dat de uiteindelijke beslissing over de financiering in handen ligt van het ministerie van Financiën en Planning. “We zouden in feite honderd bruggen kunnen bouwen, want we lossen jaarlijks tussen de USD 300 en 500 miljoen af als gevolg van de torenhoge schuld van USD 4 miljard. De bouw van deze brug kost slechts USD 236 miljoen. Wij betalen jaarlijks USD 300 miljoen aan rentelasten aan andere banken en landen. Deze brug kunnen we dus in één jaar bouwen”, aldus Nurmohamed. “Het geld is er, dat is niet het probleem. Het probleem is het juiste moment bepalen om de investering in de economie te plaatsen.”
President Ali zal deelnemen aan de internationale businessconferentie en zal van de gelegenheid gebruikmaken om met president Santokhi de brugconstructie te bespreken. De vertraging in de uitvoering komt vooral vanuit de Surinaamse zijde. Beide presidenten naderen het einde van hun ambtstermijn en hebben eerder beloofd dat de brug nog tijdens hun regeringsperiode gerealiseerd zou worden. Toch lijkt het onwaarschijnlijk dat de bouwwerkzaamheden voor 25 mei van start gaan, de dag waarop Suriname naar de stembus gaat. Minister Nurmohamed stelt echter dat er nog vooruitgang geboekt kan worden in de voorbereidende fase. “Wij gaan het zeker organiseren, nog voor de verkiezingen. Dit is vanaf dag één zo afgesproken. We wachten het definitieve besluit af.”
- Verkeersomleiding Sophia’s Lustweg komende twee weken..
- Uitslagen Voetbalwedstrijden van 21 januari 2025..
- President Santokhi: “Boy Scouts maken het verschil in onze …..
- Colombia Verklaart “Oorlog” Tegen Guerrillastri…..
- Man met 4.2 kg cocaine en 50 coke-bolletjes ingesloten..
- Bronto Somohardjo: ‘ik heb geen puinhoop achtergelaten op B…..
- Negen voor de rechter in verband met vermist duo..
- Minister Mathoera: “Veel gedaan om defensieapparaat te vers…..
- Uitspraak op 5 februari in strafzaak tegen Ashwin Adhin..
- Landvreugd: ‘Het ministerie is een puinhoop’..
- Overheid bezig met inschrijving aanschaf kleine generatoren..
- Suriname en Nederland voeren 13e overleg TerugnameWederzijd…..
- Derde verkeersdode na aanrijding tussen tractor en auto..
- Colombia belooft ‘oorlog’ tegen linkse guerrill…..
- Kartoredjo Sadijah Lien..
- John Paul Franklin Ferdinand..
- Cultuurfonds biedt brede ondersteuning voor cultuur- en erf…..
- “Geïmporteerd gratis voedsel bedreiging voor Surinamer…..
- Derde leven geëist aanrijding Saramacca..
- Reiziger met ruim vier kilo coke aangehouden door BID-team..
- Man scheldt ex-vrouw uit in bijzijn van politie, ondanks ge…..