President Chan Santokhi heeft op woensdag 9 juli 2025 tijdens een plechtige decoratieceremonie op het presidentieel paleis zijn waardering uitgesproken voor het werk en de inzet van zijn regeerteam gedurende de regeerperiode 2020-2025. Verschillende hoogwaardigheidsbekleders werden onderscheiden voor hun verdiensten tijdens de regering-Santokhi.
Ereonderscheidingen voor sleutelpersonenTijdens de ceremonie ontvingen onder meer ministers, gewezen vicepresident Ronnie Brunswijk, ondervoorzitter van de Staatsraad Urmila Ramlagansing, en de voormalige voorzitter en vicevoorzitter van De Nationale Assemblee, Marinus Bee en Dew Sharman, een onderscheiding. Ook de voorzitter van het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB), Samseerali Sheikh-Alibaks, werd geëerd.
Ook oud-vicepresident Brunswijk ontving een onderscheiding van president Santokhi voor zijn verdiensten tijdens de regeerperiode 2020-2025. Foto: Kabinet van de President
President Santokhi eert hoogwaardigheidsbekleders voor hun verdiensten tijdens zijn regeerperiode. Foto: Kabinet van de President
De decoraties varieerden van de titel van Commandeur, Groot Officier tot Drager van het Grootlint in de Ereorde van de Palm – een erkenning voor de bijdrage van deze functionarissen aan stabiliteit, democratie en ontwikkeling in een periode van nationale uitdagingen.
“Onze legacy is dat we uit de crisis zijn gekomen”In zijn toespraak benadrukte president Santokhi de veerkracht en gezamenlijke inzet van zijn team bij het aanpakken van de meervoudige crisis waarmee Suriname bij zijn aantreden kampte. “We zijn als team geslaagd om het land uit een diepe crisis te halen; dat is onze legacy,” sprak de president.
President Santokhi eert hoogwaardigheidsbekleders voor hun verdiensten tijdens zijn regeerperiode. Foto: Kabinet van de President
President Santokhi eert hoogwaardigheidsbekleders voor hun verdiensten tijdens zijn regeerperiode. Foto: Kabinet van de President
Hij wees op de aanpak van financiële en economische problemen, het terugdringen van de staatsschuld en de sociale offers die daarmee gepaard gingen. “We hebben een fundament gelegd voor de toekomst. Denk aan de historische gronduitgiftes, investeringen in de gezondheidszorg en het waarborgen van een eerlijk verkiezingsproces.”
Santokhi erkende dat er fouten zijn gemaakt, maar stelde dat het streven naar dienstbaarheid aan het volk altijd centraal heeft gestaan.
President Santokhi eert hoogwaardigheidsbekleders voor hun verdiensten tijdens zijn regeerperiode. Foto: Kabinet van de President
President Santokhi eert hoogwaardigheidsbekleders voor hun verdiensten tijdens zijn regeerperiode. Foto: Kabinet van de President
Brunswijk: “Trots op onze regeerperiode”Namens de gedecoreerden sprak oud-vicepresident Ronnie Brunswijk een dankwoord uit. Hij toonde zich trots op de gezamenlijke regeerperiode. “Misschien staat niet eenieder stil bij wat we hebben overgenomen, maar ik kijk zeer trots terug op deze regeerperiode,” aldus Brunswijk.
Hij prees president Santokhi voor het feit dat hij, ondanks eerdere decoraties van andere groepen, het regeerteam als laatste eerde met deze symbolische erkenning.
President Santokhi eert hoogwaardigheidsbekleders voor hun verdiensten tijdens zijn regeerperiode. Foto: Kabinet van de President
- Chileense gletsjers lopen verhoogd risico op instorting en …..
- Trump noemt proces tegen Bolsonaro ‘internationale schand…..
- Gerold Ronnie Holwijn (59) Burnside, Coronie 7-7-2025..
- Gerold Ronnie Holwijn (59) Burnside Coronie 7-7-2025..
- Santokhi vraagt Adhin belangrijke wetten te bekijken en te …..
- Karin Refos: “De norm is nu gesteld – vrouwen kunnen het ho…..
- Rechter: OW moet aanbestedingsbesluit project Van ’t Hogerh…..
- Column: Kabinetsformatie: Competentie of beloningssysteem?..
- Twee pogingen om ongeschikte landmeters beëdigd te krijgen;…..
- Mogelijk vals diploma en stageverklaring bij dossier-Ramsuk…..
- Somohardjo kiest parlement boven ministerie – strafrechteli…..
- Slechts drie vrouwen in het nieuwe kabinet!..
- Santokhi overlegt met Geerlings-Simons en Adhin over machts…..
- Volksgezondheid bundelt krachten..
- Santokhi’s toespraak, wanvertoning hypocrisie en zelfverhee…..
- CHS verwacht volgende week officieel verzoek van DNA voor i…..
- Deng Boy F’a Birti na acht jaar weer naar Suriname..
- Is ChatGPT de nieuwe Google? We doken in de cijfers...
- President Santokhi en president-elect Simons overleggen ove…..
- Amoksi: bond BBS overschrijdt haar bevoegdheid..
- President Santokhi en assembleevoorzitter Adhin overleggen …..