De Vooruitstrevende Hervormingspartij (VHP) gaat geen kandidaten indienen voor de verkiezingen van de president en vicepresident in De Nationale Assemblée (DNA), aanstaande zondag. Dit heeft het hoofdbestuur van de partij woensdagavond besloten na diepgaande beraadslaging. De partij heeft nupas sinds de verkiezing de stilte echt doorbroken. In een verklaring stelt de VHP volle besef van haar verantwoordelijkheden te hebben. De partij berust zich in de verkiezingsuitslag en zal de enige partij in de oppositiebanken zijn. Santokhi is dan ook de eerste president in 25 jaar die na één termijn moet aftreden.
Er zijn tot lang nog gesprekken geweest in politiek Suriname. Vooral met de ABOP is er onderhandeld. Naar zeggen van ABOP-voorzitter Ronnie Brunswijk is pas deze week de mededeling gedaan aan de VHP dat de kandidaten Jennifer Simons en Gregory Rusland ondersteund zullen worden. Daarmee was het doek ook definitief gevallen voor de VHP. De ABOP vormt een coalitie met de NDP, NPS, PL, BEP en A20 die gezamelijk 34 stemmen hebben. Hoewel de ABOP betere posities gewild had, gezien het aantal stemmen dat de partij behaalde, heeft men zich neergelegd bij het vicepresidentschap van Rusland. Dat vertelde Brunswijk aan de partijstructuren woensdagavond.
De verklaring van de VHP:
Wij zijn als de op een na grootste partij uit de verkiezingen gekomen, toch moeten we vaststellen dat dit onder de huidige omstandigheden geen werkbaar mandaat oplevert voor het aangaan van regeerverantwoordelijkheid. Tegelijkertijd is het onze plicht om het vuur van hoop bij onze kiezers levend te houden, om koers te houden op de weg naar duurzaam herstel van de economie en om te blijven werken aan een rechtvaardige maatschappij met kansen voor alle burgers.
De VHP gaat een fase van herpositionering in, waarbij zij zich vanuit eenheid, deskundigheid en toewijding zal profileren in de oppositie. Vanuit de overtuiging dat de behaalde resultaten uit onze regeerperiode voor nu en de toekomst bepalend zullen zijn voor ons land.
De VHP zal zich blijven inzetten voor elke Surinamer, vanuit de wens om verbindend te zijn; steeds te blijven werken aan het verbinden van mensen, ideeën en kansen in belang van land en volk. Oppositie voerend vanuit de ervaring dat iedere stem telt en dat het er uiteindelijk om gaat ons land te laten groeien en bloeien voor iedereen. Dat is per slot de opdracht van de kiezer aan ons allemaal.
Wij danken de 87.000 kiezers die op ons hebben gestemd uit het diepst van ons hart. Uw stem is gehoord, uw vertrouwen sterkt ons, uw hoop is onze opdracht. Samen met u zullen wij ons blijven inzetten voor sociale rechtvaardigheid, degelijke besluitvorming én voor een Suriname waarin iedereen telt en zich thuis voelt. Met de sterke vertegenwoordiging in De Nationale Assemblée zullen onze volksvertegenwoordigers, vanuit hun expertise, inhoudelijke oppositie voeren. Kritisch, met argumenten én opbouwend. Altijd met het oog op het welzijn van álle Surinamers.
Het Hoofdbestuur van de VHP
- Nieuw tijdperk voor Suriname..
- Artists-in-Residence filmen herinnering in vervallen Casa B…..
- Rutte prijst Trump op NAVO-top als ‘man van vrede’..
- Eerste ISS-missie ooit voor India, Polen en Hongarije..
- Concept Braziliaanse Conexsus uitgerold in Suriname: Ecosys…..
- MAS-directeur Michel Amafo: “Surinamers moeten bewust kieze…..
- Suriname neemt deel aan World Expo 2025 in Japan..
- Bewustwording over klimaatfinanciering essentieel voor klim…..
- Missverkiezingen verenigen zich..
- Momenten van zon, maar ook onweersbuien..
- Simons: iedereen is welkom om te helpen..
- Torenhoge schuld IOL bij Telesur voor een deel afgelost..
- Militanten ontvoeren 120 kinderen in Mozambique..
- Drie leden ‘witte handschoenen-bende’ gearresteerd na auto-…..
- Beperkt effect VS-bombardement op Iraanse nucleaire sites..
- Aangepaste loonreeksen voor vijf bonden zorgsector..
- Tekortkomingen verkiezingen worden meegenomen bij evaluatie..
- Waarom Duitslands Baerbock ongeschikt is als nieuwe preside…..
- SB – AVA 3 juli 2025 SU..
- OW niet in staat kapot weggedeelte van Van ’t Hogerhuysstra…..
- Somohardjo gaat ervan uit dat Brunswijk regeerakkoord alsno…..