In een poging om toch in het machtscentrum te komen, had president Chan Santokhi het presidentschap aan NPS-voorzitter Gregory Rusland aangeboden. Dit zei Rusland in gesprek met Suriname suriname. Rusland zou zijn benaderd voor een mogelijk gesprek over samenwerking met de VHP, maar hij koos uiteindelijk voor een alliantie met onder andere de NDP. “De gesprekken met de VHP zijn gevoerd, maar ik had al afspraken met anderen,” zei Rusland, doelend op de afspraken met de NDP.
Suriname suriname verneemt uit ABOP-kringen dat ook vicepresident Ronnie Brunswijk door president Santokhi het presidentschap werd aangeboden. Volgens niet-bevestigde berichten heeft de ABOP dit aanbod afgewezen.
Rusland benadrukt dat de afgelopen jaren pijnlijk duidelijk hebben gemaakt wat er mis kan gaan wanneer gemaakte afspraken niet worden nageleefd verwijzend naar president Santokhi en de VHP. “We hebben het vaak meegemaakt: een overeenkomst vandaag, en morgen alweer vergeten. Dat kan zo niet langer,” stelt hij. Volgens de politicus is dit precies waarom hij, samen met zijn structuren, er nu op aandringt dat er duidelijke afspraken worden gemaakt en gewaarborgd.
Een belangrijk discussiepunt is het regeerakkoord, waar de komende dagen intensief over wordt onderhandeld. Rusland onderstreept dat alle betrokken partijen zich in het akkoord moeten kunnen terugvinden. “We kunnen pas vooruit als iedereen zich committeert aan het traject en de afspraken serieus neemt.”
De NPS-voorman bevestigt dat hij is benaderd om de rol van vicepresident op zich te nemen. Hij geeft aan dat hierover intensief overleg is gevoerd binnen zijn partijstructuren. “Ik ben inderdaad gevraagd voor die functie. Dat moet natuurlijk in goed overleg met de andere partners, waaronder de heer Brunswijk.”
Wanneer de gesprekken over het regeerakkoord exact van start gaan, is nog niet duidelijk, maar volgens Rusland is het momentum er. “We gaan nu een nieuwe fase in. Dit is het moment om verantwoordelijkheid te tonen, voor het land en zijn toekomst.”
- President Santokhi ontvangt alle verkiezingspartijen..
- Elon Musk stapt op uit Trump-regering..
- Deskundigen trainen arbeidsinspecteurs in handhaving wet We…..
- NDP wint aan stemmen bij telling-update, maar behoudt 18 ze…..
- Voorsprong NDP op VHP groeit tot ruim 6000 stemmen..
- Stichting 8 december 1982 solidair met Venetiaan..
- Rusland roept leden op waardering te blijven tonen voor Ven…..
- Progressie en behoudendheid bij nieuwe coalitie..
- Cool-D is terug met emotioneel geladen single ‘Problema…..
- Van Samson trots op verkiezingsresultaat VHP..
- Venetiaan: ‘Mevrouw Simons heeft op geen enkele manier mijn…..
- Venetiaan: ‘ De NPS is niet van Greg Rusland’..
- Duurzame broccoliteelt in Suriname: kans én uitdaging..
- NPS-erevoorzitter Ronald Venetiaan spreekt zich uit over sa…..
- Read Japan-project: Japan schenkt Suriname Diplomaten Insti…..
- Soepinah Elisabeth Rebin-Sanoesi..
- Soepinah Elisabeth Rebin-Sanoesi..
- Ramautarsing: “Zware taak voor komende regering”..
- Stichting 8 December 1982 solidair met oud-president Ronald…..
- Suriname Business Forum gaat voor ‘open en constructief dia…..
- Stichting 8 December 1982 volledig eens met kritiek Venetia…..