In een poging om toch in het machtscentrum te komen, had president Chan Santokhi het presidentschap aan NPS-voorzitter Gregory Rusland aangeboden. Dit zei Rusland in gesprek met Suriname suriname. Rusland zou zijn benaderd voor een mogelijk gesprek over samenwerking met de VHP, maar hij koos uiteindelijk voor een alliantie met onder andere de NDP. “De gesprekken met de VHP zijn gevoerd, maar ik had al afspraken met anderen,” zei Rusland, doelend op de afspraken met de NDP.
Suriname suriname verneemt uit ABOP-kringen dat ook vicepresident Ronnie Brunswijk door president Santokhi het presidentschap werd aangeboden. Volgens niet-bevestigde berichten heeft de ABOP dit aanbod afgewezen.
Rusland benadrukt dat de afgelopen jaren pijnlijk duidelijk hebben gemaakt wat er mis kan gaan wanneer gemaakte afspraken niet worden nageleefd verwijzend naar president Santokhi en de VHP. “We hebben het vaak meegemaakt: een overeenkomst vandaag, en morgen alweer vergeten. Dat kan zo niet langer,” stelt hij. Volgens de politicus is dit precies waarom hij, samen met zijn structuren, er nu op aandringt dat er duidelijke afspraken worden gemaakt en gewaarborgd.
Een belangrijk discussiepunt is het regeerakkoord, waar de komende dagen intensief over wordt onderhandeld. Rusland onderstreept dat alle betrokken partijen zich in het akkoord moeten kunnen terugvinden. “We kunnen pas vooruit als iedereen zich committeert aan het traject en de afspraken serieus neemt.”
De NPS-voorman bevestigt dat hij is benaderd om de rol van vicepresident op zich te nemen. Hij geeft aan dat hierover intensief overleg is gevoerd binnen zijn partijstructuren. “Ik ben inderdaad gevraagd voor die functie. Dat moet natuurlijk in goed overleg met de andere partners, waaronder de heer Brunswijk.”
Wanneer de gesprekken over het regeerakkoord exact van start gaan, is nog niet duidelijk, maar volgens Rusland is het momentum er. “We gaan nu een nieuwe fase in. Dit is het moment om verantwoordelijkheid te tonen, voor het land en zijn toekomst.”
- Op World No Tobacco Day 2025: Aandacht voor sluwe tactieken…..
- Bejaarde vrouw gekneveld achtergelaten na woningoverval..
- PSA-dienstverlening gedigitaliseerd: snellere aanvraag en a…..
- Commissie Veiligheid Verkiezingen 2025 KPS..
- Regenachtig weer blijft nog aanhouden..
- Arbeider overlijdt door vallende boom in Matawai-gebied..
- President Trump sluit gratieverlening voor rapper Sean ‘Did…..
- Antoinette Betsy Hasselbaink (Betsy) (90) Diemen 28-5-2025..
- Brunswijk moet bedanken om voor Simons te stemmen..
- Vermiste stembiljetten in Wanica bleken blanco: onderzoek n…..
- Arbeider overleden door omvallende boom..
- Lijstduwer NDP: “Bouterse zou trots zijn”..
- Yelyco-vrouwen en Yellow Birds-mannen zege verwijderd van h…..
- Voor een samenleving waarin iedereen meetelt..
- ABOP en NDP bereiken akkoord; Simons kan nu tot president g…..
- Veel op het spel voor NPS..
- President Santokhi: “Verkiezingsautoriteiten moeten sneller…..
- Rusland: ‘Ik ben op dit moment voorzitter van NPS’..
- VES: ‘Valutawet was geen effectief instrument voor koersbeh…..
- ABOP nu ook aan boord: Zes partijen bereiken overeenstemmin…..
- Santokhi waarschuwt voor uitsluiting bij coalitievorming..