President Chandrikapersad Santokhi heeft een statusupdate gekregen van het technisch coördinatieteam van de presidentiële stuurgroep “Programma’s en projecten Suriname en India”. Dit gebeurde op dinsdag 25 februari 2025. Tijdens de bijeenkomst, die plaatsvond op het Kabinet van de President, werd gesproken over de voortgang van verschillende projecten die de afgelopen periode zijn opgestart.
Onder de projecten die besproken werden, vallen concessionele financieringsprojecten zoals de installatie van waterpompen via Buyer’s Credit, gemeenschapsontwikkelingsprojecten zoals de ondersteuning van ICT-onderwijs bij het NATIN en de Small Grant Development Projects (SGDP) binnen de India-CARICOM-samenwerking. Daarnaast werd ook de implementatie MOU Center forExcellence in Information Technology (CEIT) belicht, met onder meer de oprichting van een CEIT in Paramaribo en Nickerie en de rehabilitatie van het Nickerie Indoor Stadion.
Verder kwam ook de sectorontwikkeling van de markoesateelt aan bod.Joan Ilahi, voorzitter van het technisch coördinatieteam, benadrukte dat enkele projecten reeds succesvol zijn afgerond, waaronder de aanleg van de joggingtrack te Lelydorp. Daarnaast gaf zij aan dat er meerdere projecten in de afrondende fase zijn en naar verwachting binnen vier maanden voltooid zullen zijn. Tijdens het officieel bezoek van president Santokhi aan India in 2023 werden diverse projecten besproken met de Indiase regering.
In juni van datzelfde jaar bracht de Indiase president een tegenbezoek aan Suriname, waarbij verschillende toezeggingen en samenwerkingsafspraken werden gemaakt. Binnen de concessionele financieringsmogelijkheden vallen projecten die onder de kredietlijn en Buyer’s Credit van India gefinancierd worden. Echter, vanwege de schuldherschikking met India hebben sommige projecten tijdelijk stilgelegen.
Ilahi gaf aan dat er door constructieve onderhandelingen getracht wordt om die projecten nieuw leven in te blazen. Voor de sectorontwikkeling van de markoesateelt werd Suriname een schenking van USD 1 miljoen gedaan. Dit is het project waarvan onder het Pres Passion Stimulus Programma het staatshoofd op 3 februari 2025 plantmateriaal en
- Stanley Dijksteel: ‘Verkiezingsuitslag zal geen invloed heb…..
- Inbreker aangehouden en inverzekering gesteld..
- Zwaarbewapende criminelen plegen beroving in het Nassaugebi…..
- USD 20 miljoen uit Saudi Fund for Development voor verbeter…..
- Kappalani voorlopig in vrijheid gesteld..
- Kruimels versus de koek: de illusie van vooruitgang..
- Advocaat in Florida riskeert straf voor bruiloftsvaartijd d…..
- Lichting 2020 bevorderd tot Penitentiaire Ambtenaar 3e–klas…..
- Kappalani in voorlopige vrijheid gesteld..
- De circuspresident..
- Bondsvoorzitter VRM: defensieminister en bevelhebber houden…..
- Franse delegatie in Suriname voor Interregionaal Amazone Sa…..
- Internationale Business Conferentie overschaduwd door grens…..
- Gouden beleggingsmunten en bullions vandaag op de markt..
- AWJ en SoZaVo bundelen krachten om sociale steunontvangers …..
- OM aan zet..
- President bespreekt voortgang grondzaken met GBB..
- UNODC voert evaluatie uit: Suriname wil implementatie VN-ve…..
- SAO eert gepensioneerden voor bijdrage aan de samenleving..
- Hoe ziet het politieke landschap er uit?..
- Oral historica doorbreekt mythen en stereotypen Surinaams-J…..