President Chandrikapersad Santokhi heeft een statusupdate gekregen van het technisch coördinatieteam van de presidentiële stuurgroep “Programma’s en projecten Suriname en India”. Dit gebeurde op dinsdag 25 februari 2025. Tijdens de bijeenkomst, die plaatsvond op het Kabinet van de President, werd gesproken over de voortgang van verschillende projecten die de afgelopen periode zijn opgestart.
Onder de projecten die besproken werden, vallen concessionele financieringsprojecten zoals de installatie van waterpompen via Buyer’s Credit, gemeenschapsontwikkelingsprojecten zoals de ondersteuning van ICT-onderwijs bij het NATIN en de Small Grant Development Projects (SGDP) binnen de India-CARICOM-samenwerking. Daarnaast werd ook de implementatie MOU Center forExcellence in Information Technology (CEIT) belicht, met onder meer de oprichting van een CEIT in Paramaribo en Nickerie en de rehabilitatie van het Nickerie Indoor Stadion.
Verder kwam ook de sectorontwikkeling van de markoesateelt aan bod.Joan Ilahi, voorzitter van het technisch coördinatieteam, benadrukte dat enkele projecten reeds succesvol zijn afgerond, waaronder de aanleg van de joggingtrack te Lelydorp. Daarnaast gaf zij aan dat er meerdere projecten in de afrondende fase zijn en naar verwachting binnen vier maanden voltooid zullen zijn. Tijdens het officieel bezoek van president Santokhi aan India in 2023 werden diverse projecten besproken met de Indiase regering.
In juni van datzelfde jaar bracht de Indiase president een tegenbezoek aan Suriname, waarbij verschillende toezeggingen en samenwerkingsafspraken werden gemaakt. Binnen de concessionele financieringsmogelijkheden vallen projecten die onder de kredietlijn en Buyer’s Credit van India gefinancierd worden. Echter, vanwege de schuldherschikking met India hebben sommige projecten tijdelijk stilgelegen.
Ilahi gaf aan dat er door constructieve onderhandelingen getracht wordt om die projecten nieuw leven in te blazen. Voor de sectorontwikkeling van de markoesateelt werd Suriname een schenking van USD 1 miljoen gedaan. Dit is het project waarvan onder het Pres Passion Stimulus Programma het staatshoofd op 3 februari 2025 plantmateriaal en
- Partijvoorzitter is politiek leider? Tijd voor hervorming!..
- Buurtmanager Nieuw Nickerie treedt op tegen illegale vuilst…..
- Tafeltennisbond krijgt nieuw bestuur..
- Breaking: Alice Amafo keert terug naar ABOP..
- Weer diverse overtredingen tijdens ECD-controle in Paramari…..
- Cuba is jaarlijks ruim USD 300 miljoen kwijt aan import van…..
- Kamlesh Ganesh nieuwe directeur VSB..
- Frank Cameron Centrum viert 40-jarig jubileum te midden van…..
- Reactie op ‘Bestuursleden SBB dringen aan op ontslag …..
- KPS: Afsluiting kruisingsvlak Van ‘t Hogerhuysstraat en Ind…..
- Kamlesh Ganesh nieuwe directeur van de VSB..
- ECD: Vervallen noodles vernietigd; haperende kassasystemen …..
- Kantonrechter veroordeelt 69-jarige oma voor drugs en overt…..
- Minister Mathoera wil sterker en effectiever defensiesystee…..
- Overwegend bewolkt met af en toe buien..
- Inbreker in verzekering gesteld..
- 25-jarige opgepakt na zware mishandeling..
- Cuba vraagt niet-essentiële werknemers om thuis te blijve…..
- Haai bijt beide handen van toeriste eraf..
- Lesly Glenn Stuger (69) Amsterdan 6-2-2025..
- Georgetina Emelina Muntslag (88) Amsterdam 14-2-2025..